کوپال و دردسرهای تنهایی

لوون هفتوان و بازی در نقش دکتر احمد کوپال

۱۰ مهر ۱۳۹۷

«کوپال» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کاظم ملایی هم‌زمان با پخش فیزیکی در فیلم‌نت سایت دانلود رایگان فیلم منتشر شد.

«کوپال» اولین تجربه بلند سینمایی ملایی است که با اکران در گروه هنر و تجربه علاقمندان زیادی را به سینما کشاند. این فیلم ماجرای فردی به نام دکتر احمد کوپال است که حیوانات را شکار و آنها را در خانه خود تاکسیدرمی می‌کند. همسر دکتر کوپال خانه را به قصد مهاجرت ترک کرده‌ است. در آخرین روز سال درست زمانی که کوپال آماده شده تا برای شکار از خانه بیرون برود، در قفل و او در خانه گرفتار می‌شود. در «کوپال» علاوه بر لوون هفتوان، نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام و سگی به نام شارون بازی می‌کنند.

«کوپال» در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی نمایش داده شده است. کاظم ملایی به خاطر این فیلم در یازدهمین جشن انجمن منتقدان سینمای ایران نامزد دریافت جایزه بهترین خلاقیت و استعداد درخشان شد. جایزه ویژه هیات داوران و نامزد بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته در سال ۲۰۱۷، بهترین فیلم خارجی زبان بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برکلی آمریکا، بهترین فیلم بلند سینمایی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم براشوف کانادا، جایزه بزرگ بهترین فیلم داستانی سومین جشنواره فیلم‌های مستقل مونترال کانادا و بهترین فیلم بلند سینمایی سیزدهمین جشنواره فیلم هانتینگتون بیچ آمریکا در سال ۲۰۱۸ از جمله افتخاراتی است که نصیب «کوپال» شده است.

کاظم ملایی که متولد ۱۳ آذر ۱۳۶۰ است قبل از «کوپال» تجربه کارگردانی چندین فیلم کوتاه را در کارنامه‌اش دارد. «از بازی تا…»، «تل»، «اکبر تو رو خدا پیش از من نمیر!»، «لطفا از خط قرمز فاصله بگیرید»، «منها» و «دیلیت» تعدادی از فیلم‌های کوتاه او هستند. ملایی به خاطر فیلم «منها» در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تندیس بهترین فیلم کوتاه تجربی را دریافت کرد. همچنین در چهاردهمین جشن خانه سینما تندیس بهترین کارگردانی تجربی را از آن خود کرد. کاظم ملایی در سال ۱۳۹۰، برای ساخت فیلم کوتاه «دیلیت» توانست در بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تندیس بهترین فیلم تجربی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به دست آورد. آخرین فیلم کوتاه ملایی در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم آپولونیا و اولین جشنواره بین‌المللی فیلم ایران آمریکا جایزه بهترین فیلم جشنواره را به خانه برد.

لوون هفتوان بازیگر اصلی «کوپال» که اسفند سال گذشته به دلیل ایست قلبی درگذشت در تاریخ شش فروردین ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او که در رشته هنرهای نمایشی دانشگاه تهران تحصیل کرده است، تابستان سال ۱۳۸۹، پس از ۱۹ سال زندگی در کانادا به ایران بازگشت و مشغول فعالیت در سینما شد. او در کانادا نمایشنامه‌های زیادی را کارگردانی و اجرا کرده است. «آهای کی اونجاست؟»، «عاشق»، «دارم خواب می‌بینم، نمی‌بینم؟»، «مرغ دریایی»، «شاید رویا» و «یکشنبه» از جمله کارهای هفتوان هستند.

لوون هفتوان در سال ۲۰۱۴، در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا برای بازی در در فیلم «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر به عنوان بهترین بازیگر مرد برگزیده شد. در سال ۲۰۱۸، به خاطر بازی در فیلم «کوپال» جایزه بهترین بازیگر مرد را از دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم همیلتون به دست آورد. همچنین هفتوان بار دیگر برای همین فیلم بهترین بازیگر مرد سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کانال پاناما شد.

«پرویز» فیلمی بود که نام لوون هفتوان را سر زبان‌ها انداخت. این فیلم دومین اثر سینمایی مجید برزگر بعد از «باران‌های موسمی» است. او «پرویز» را در سال ۱۳۹۱ ساخت و برای اولین بار در شصتمین دوره جشنواره سن‌سباستین روی پرده برد و جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره را از آن خود کرد. همچنین این فیلم در سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر و در بخش جشنواره جشنواره‌ها اکران شد و بسیار مورد استقبال تماشاچیان و منتقدان سینمایی قرار گرفت. «پرویز» داستان مردی پنجاه ساله به همین نام است که همیشه با پدرش در شهرکی آرام زندگی کرده. پدر پرویز که تصمیم به ازدواج گرفته از او می‌خواهد خانه را ترک کند. پرویز ناگهان خود را در جهانی جدید و بیگانه می‌یابد. او تصمیم می‌گیرد به پدر و اهالی شهرک نشان دهد که نمی‌توانند به این آسانی او را از زندگی‌شان حذف کنند.

«هجوم» به نویسندگی نسیم احمدپور و شهرام مکری، تهیه‌کنندگی سپهر سیفی و کارگردانی شهرام مکری در سال ۹۶ ساخته شد. لوون هفتوان در این فیلم در کنار عبد آبست، بابک کریمی و الهه بخشی بازی کرده است. داستان «هجوم» درباره قتلی است که در ورزشگاهی اتفاق افتاده. چند مأمور پلیس در حال بررسی این پرونده هستند و با ورود به این ورزشگاه سر نخ‌هایی از این قتل به دست می‌آورند. آنها مظنون به قتل را هم همراه خود دارند و کافی‌است که خط سیر وقوع قتل را دریابند اما این برای‌شان کار پیچیده‌ای خواهد بود. از طرفی دوستان مقتول نمی‌خواهند با پلیس همکاری کنند.

«کار کثیف» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی خسرو معصومی در سال ۹۶ تولید شده است. پدرام شریفی، الهام نامی، شاهرخ فروتنیان، مهران نائل، رضا فیاضی در کنار لوون هفتوان در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند. داستان این فیلم از این قرار است که فرهاد تصمیم می‌گیرد برای مهاجرت به ترکیه سفر کند اما به دلیل گرفتاری‌هایی که برایش رخ می‌دهد نه تنها مهاجرت، بلکه برای بازگشتش به ایران هم دچار مشکلاتی می‌شود.

لوون هفتوان اسفند سال ۹۶ مشغول بازی در مجموعه تلویزیونی «عروس تاریکی» بود که دچار ایست قلبی شد و در سن ۵۱ سالگی درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *