کلینت ایستوود و فیلم‌هایش

دانلود فیلم‌های کلینت ایستوود

۲۳ مهر ۱۳۹۷

Clint Eastwood کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده فیلم در ۳۱ مه سال ۱۹۳۰ در شهر سانفرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا زاده شد. مادر و پدرش هر دو کارگر بودند و در وادی فیلم و سینما دستی نداشتند. خانواده ایستوود به خاطر شغل پدرش مجبور بودند مدام به شهرهای مختلف سفر کنند. کلینت ایستوود در شغل‌های پاره‌وقت بسیاری مثل فروشنده، آتش‌نشان جنگل و غریق نجات تجربه‌‌آزمایی کرده است؛ اما علاقه اصلی او حوزه سینما و بازیگری بود.

Clint Eastwood در سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۷ بیشتر توان خود را مصروف بازیگری کرد و نقش‌ درخشان کابوی بی‌نام او، در سه‌گانه معروف سرجولئونه نیز (به خاطر یک مشت دلار ۱۹۶۴، به خاطر چند دلار بیشتر ۱۹۶۵ و خوب، بد، زشت ۱۹۶۷)  در ژانر وسترن در همین دوره اتفاق افتاد.

کلینت ایستوود کارگردانی را در سال ۱۹۹۲ با فیلم نابخشوده (Unforgiven) آغاز کرد که در رشته‌های مختلف آکادمی اسکار مثل بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد و… نامزد شد و توانست جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم و بهترین تدوین را از آن خود کند.

کلینت ایستوود بعد از این موفقیت چند فیلم معمایی و جنایی ساخت که با استقبال زیادی روبه‌رو نشد تا سال ۲۰۰۳ فیلم  Mystic River توانست نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند. رودخانه مرموز با بازیگرانی همچون شان پن و تیم رابینز ساخته شد و نامزد چند رشته در آکادمی اسکار گردید.

Million Dollar Baby (دختر میلیون دلاری) فیلم موفق بعدی کلینت ایستوود است که در سال اکران شد و دوباره توانست جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را نصیب ایستوود کند و همچنین نخل طلای کن را نیز برای ایستوود به ارمغان آورد

کلینت ایستوود با فیلم نامه‌های از ایوو جیما  (Letters from Iwo Jima) در سال ۲۰۰۷ نیز تحسین‌ها و تشویق‌های بسیاری را برانگیخت و کارنامه خود را درخشان‌تر کرد. کلینت ایستوود در جشنواره‌های بفتا و گلدن گلوب هم موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است.

حال به بررسی دو فیلم سال‌ها اخیر کلینت ایستوود می‌پردازیم. شما می‌توانید آثار بسیاری از کارگردانان مطرح را در فیلم نت، سایت تماشای آنلاین فیلم دانلود کنید و ببینید.

دو فیلم جدید کلینت ایستوود:

ـ سالی (Sully) سال تولید: ۲۰۱۶

ـ تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) سال تولید: ۲۰۱۴

دانلود فیلم‌های کلینت ایستوود (همراه با معرفی)

ـ سالی (Sully) / سال تولید: ۲۰۱۶

Clint Eastwood فیلم سالی را از روی ماجرایی واقعی ساخته است. چسلی سالنبرگر، خلبانی بود که در سال ۲۰۰۹ خدمت بزرگی به صنعت هوایی آمریکا و البته خود مردم آمریکا کرد. در ژانویه همان ۲۰۰۹ سالی با هواپیمایی ۱۵۰ سرنشینه از زمین بلند می‌شود؛ اما پس از زمان کوتاهی هواپیما با پرندگان برخورد می‌کند و موتورهای هواپیما از کار می‌افتد. سالی در این شرایط با مهارت و تسلطی خیره‌کننده در میان ساختمان‌های بلند نیویورک، هواپیما را حفظ می‌کند و بر فراز رودخانه هادسن فرود می‌آید. فرودی بدون هیچ گونه تلفات جانی. تمام مسافران سالم به زمین می‌نشینند.

Sully  بعد از این اتفاق به قهرمانی ملی تبدیل شد و تقدیرنامه‌های فراوانی به دستش رسید. از این رخداد، داستانی نیز به اسم «بلندترین وظیفه» توسط خود سالی (چسلی سالنبرگر) و جفری زاسلو نوشته شده است.

Clint Eastwood  از این داستان اقتباس کرده و فیلم سالی را در سال ۲۰۱۶ با فیلمنامه تاد کمارنیکی ساخته است. در سالی ایستوود، تام هنکس در نقش خلبان سالنبرگر هنرنمایی می‌کند. کمک خلبان او نیز آرون اکهارت است که از پس نقشش به خوبی برآمده است.

داستان فیلم سالی از هواپیما و لحظات نزدیک به سقوط آغاز می‌شود. بیننده می‌داند که سقوطی در کار نیست؛ اما ریتم تند تدوین همراه با کارگردانی حرفه‌ای کلینت ایستوود، لحظه‌های پردلهره‌ای را می‌سازد.

Sully  پس از آن که حادثه فرود هواپیما را با موفقیت از سر می‌گذراند، تازه وارد دردسرهای جدی زندگی‌اش می‌شود. سالی برخلاف تصور عموم که او را قهرمان می‌دانند، مدام از سوی مقامات دولتی و کشوری مورد بازخواست قرار می‌گیرد و تحت فشار روانی شدیدی است.  

Sully در پی پاسخ به چرایی تصمیماتش در هواپیما و اتفاقات رخ‌داده، گریزهایی به گذشته می‌زند. فیلم به شکل فلش بک آن‌ها را نمایش می‌دهد.

تام هنکس به خوبی توانسته است تا کشمکش‌های روانی سالی را نشان دهد و بقیه بازیگران نیز همخوان با فضای ساخته شده بازی می‌کنند.

ـ تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) سال تولید: ۲۰۱۴

Clint Eastwood این داستان را نیز بر اساس فردی واقعی ساخته شده است. کریس کایل، فردی از اهل تگزاس بود که مانند تمام تگزاسی‌ها عاشق کابویی بود؛ اما بالاخره به خدمت ارتش آمریکا درآمد و متوجه شد استعداد شگرفی در تیراندازی دارد. همین استعداد و دقت او در تیراندازی او را بسیار مشهور شد و به یکی از بهترین سربازان نیروهای آمریکا تبدیل گردید. زمانی که کایل به عراق فرستاده شد و تیراندازی‌های بسیار ماهرانه‌ای را انجام داد و حتی توانسته بود تا اهدافی که در فاصله بیش از یک متر را بزند. نقل شده است که کایل بیش از ۱۶۰ قتل در عراق را به نام خود ثبت کرده است. او بالاخره به آمریکا برمی‌گردد؛ اما زندگی خوشی را تجربه نمی‌کند و در نهایت توسط فرد مشکوکی به قتل می‌رسد.

Clint Eastwood فیلم American Sniper را از لحظه‌ای آغاز می‌کند که کایل در ناصریه عراق بر پشت‌بام ساختمانی آماده زدن هدف است؛ اما با دیدن کودکی در تیررس هدف خود دچار تردید می‌شود.

داستان از تصمیمات و اتفاقات زندگی کریس کایل می‌گوید. از زمانی که تصمیم می‌گیرد که به ارتش آمریکا ملحق شود و از کشورش در مقابل تروریست‌ها حفاظت کند. او بعد از اینکه دوره‌های آموزشی سختی را می‌گذراند، به عراق اعزام می‌شود وکار خود را به عنوان تک‌تیرانداز آغاز می‌کند و افتخارات زیادی کسب می‌کند؛ اما مسئله اینجاست که زن کایل دوست دارد همسرش به آمریکا برگردد. روایت گذشته کایل را از خلال فلش بک مشاهده می‌کنیم؛ از کودکی تا به حال. American Sniper با بازی بردلی کوپر رنگ و بویی زنده به خود گرفته است.

فیلم‌های کلینت ایستوود را در فیلم‌نت، سایت تماشای آنلاین فیلم ببینید.

فیلم نت لذت تماشا، هر لحظه، هر کجا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *