به دنبال فرمانده «کسلر»

سرنوشت تمام شخصیت های «ارتش سری»

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

«کسلر»، یکی از شخصیت‌های سریال معروف «ارتش سری» بود؛ سریالی که در اوایل دهه‌ی ۷۰ از تلویزیون ایران پخش شد و توانست طرفداران زیادی در بین بینندگان پیدا کند. این سریال بر اساس داستان های واقعی که در دوران جنگ جهانی دوم رخ داده‌اند ساخته شد. «جرارد گلیستر»، نویسنده سریال «ارتش سری»، دو سال بعد از پایان فصل سوم آن، سریال «کسلر» را نوشت؛ با محوریت یکی از مرموزترین شخصیت‌های این سریال «لودویگ کسلر» که در آخرین قسمت از «ارتش سری» ناپدید شد. این شخصیت بر اساس زندگی یکی از جنایتکاران جنگی به نام «کلاوس باربی» طراحی شده بود و منحصر به فرد بودن آن باعث جلت نظر مخاطبان شد.

در این سریال، روزنامه‌نگاری به نام «هوگو ون ایک» گروهی را که در دوران جنگ به «کسلر» نزدیک بوده‌اند، دوباره دور هم جمع می کند تا بتواند او را بیابد. هوگو به سرمایه داری به نام «مانفرد دورف» مشکوک شده و حدس می زند که او در حقیقت «کسلر» باشد.

سریال «کسلر» که در سال ۱۹۸۱، در ۶ قسمت ساخته شد، مخاطبان علاقمند به سریال «ارتش سری» را دوباره با شخصیت‌هایی چون «آلبرفوآرو»، «مونیک» و «ناتالی» ملاقات می‌کند و از سرنوشت آن‌ها در سال‌های پس از جنگ آگاه می‌شود.

 

پی نوشت:‌

در جریان جنگ جهانی دوم زمانی که بریتانیا آلمان را بمباران می‌کرد، بخشی از نیروهای مقاومت در بلژیک، خلبانان‌های انگلیسی را قبل از شناسایی توسط آلمان‌ها، از راه اسپانیا و فرانسه،دوباره به بریتانیا فراری می‌دادند. این نیروها که به نیروهای خط نجات معروف شدند، در آن دوران موفق شدند حدود ۳هزار نفر از خلبانان را دوباره به بریتانیا بفرستند تا بتوانند در پروازهای جدید علیه آلمان شرکت کنند. سریال «ارتش سری» بر اساس این داستان حقیقی نوشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *