نقد سینما از زبان پویان عسگری

«دیو و دلبر» بازسازی یک رویا

۲۴ مهر ۱۳۹۶

پویان عسگری منتقد سینما و تلویزیون در قسمت دیگری از برنامه زنده اینترنتی سی‌ و پنج که با اجرای فریدون جیرانی به صورت زنده از سامانه تی‌وی نت پخش می‌شود به نقد و بررسی فیلم دیو و دلبر (Beauty and the Beast) پرداخته است.

این فیلم درواقع جان دوباره بخشیدن به همان انیمیشن کلاسیک و محبوب محصول ۱۹۹۱ است. همان داستان پریان که در آن طلسم‌ها فقط با عشق واقعی شکسته می‌شوند و پایان خوشی در انتظار قهرمان مظلوم داستان است.

کمپانی دیزنی در ادامه روند بازسازی فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی که بیش از دو دهه از اکرانشان گذشته اقدام به بازسازی «دیو و دلبر» کرد و با جان بخشیدن به قصر و اسباب و اثاثیه‌ی درون آن دوباره ما را به دنیای افسانه‌های پریان می‌برد و اجازه می‌دهد با این افسانه و شخصیت‌های آن بیش‌تر از گذشته ارتباط برقرار کنیم.

بیل کاندون کارگردان به‌نام سینما ساخت این نسخه را به عهده داشت و وجود دو ستاره‌ی هالیوود دان استیون در نقش دیو و اما واتسون در نقش‌ دلبر این افسانه را جذاب‌تر کرده است. موارد چشم نواز دیگری که به فیلم اضافه شده طراحی لباس و طراحی صحنه‌‌ فانتزی برای دهکده محل زندگی دلبر و تصویر سازی باشکوه برای قصر دیو است.

موزیک فیلم ساخته‌ی الن منکن است که در سال ۱۹۹۱ برای انیمیشن کلاسیک «دیو و دلبر» موزیک متن ساخت و برنده‌ی اسکار بهترین موسیقی فیلم شد.

فیلم «دیو و دلبر» با وجود اینکه دقیقا بر نسخه انیمیشن منطبق بود با این حال بعد از اکرانش در ۱۷ مارس ۲۰۱۷، به مدت دو هفته در گیشه آمریکا صدر نشین بود و جوایز زیادی هم کسب کرد که از مهمترین آنها کسب جایزه‌ی بهترین فیلم سال و جایزه‌ بهترین بازیگر زن برای نقش‌آفرینی اما واتسون از فستیوال ام‌تی‌وی (MTV Movie Awards) بود.

نقد و برسی «دیو و دلبر» از زبان پویان عسگری را در سامانه آینت ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *