سینما از زبان پویان عسگری

«برادرم خسرو» جدال کودک درون دو برادر

۴ مهر ۱۳۹۶

پویان عسگری منتقد سینما و تلویزیون بعد از چند ماه غیبت در برنامه ۳۵، مجددا در سری جدید به این برنامه سینمایی ملحق شده است، برنامه‌ای که با اجرای فریدون جیرانی به صورت زنده از سامانه تی‌وی نت پخش می‌شود.

در اولین قسمت از سری جدید برنامه با حضور پویان عسگری، این منتقد ابتدا مهم‌ترین فیلم‌هایی را که در چند ماه اخیر اکران شده‌اند را به ببینده معرفی کرد و سپس به نقد فیلم خوش ساخت «برادرم خسرو» پرداخت.

«برادرم خسرو» اولین ساخته بلند احسان بیگلری است که علاوه بر چند فیلم کوتاه و نیمه بلند دستیاری کارگردان در فیلم‌هایی مانند «درباره الی» را در کارنامه دارد.

بیگلری علاوه بر کارگردانی، به همراه پریسا هاشم‌پور نویسندگی این درام راون‌شناسانه را هم برعهده داشت و توانست آن را در سال ۹۴ به تهیه کنندگی سعید ملکان بسازد. ملکان تهیه‌کننده‌ی جوان سینمای ایران است و او را بیشتر با اعتماد و تهیه‌کنندگی فیلم‌های اول کارگردانان جوان می‌شناسیم.

«برادرم خسرو» داستان خانواد‌ای است که یکی از اعضای آن به اختلال دوقطبی مبتلا است و مسئولیت نگه‌داری از او بر عهده سایر اعضای این خانواده به ظاهر موفق و با دیسیپلین است.

جریان اصلی فیلم با تقابل این دو برادر شروع می‌شود، برادر بزرگتر ناصر با بازی ناصر هاشمی که درون گرا و قانونمند است و بردار کوچکتر و البته بیمار با بازی شهاب حسینی که از بیان احساسات و حال و هوای درونی‌اش ابایی ندارد. در ادامه جدال دو برادر بر سر تفاوت‌هایشان داستان را پیش می برد و آنچه در نهایت صادقانه با بیننده در میان گذاشته می شود بر خلاف تصور بیننده و حتی سایر شخصیت‌های داستان است. در انتها می توان گفت بیگلری در برادرم خسرو به موضوعی اجتماعی پرداخته است که در سینمای ایران مهجور واقع شده است.

علاوه بر این دو بازیگر حرفه‌ای و به‌نام سینمای ایران، هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی هم جلوی دوربین بیگلری نقش‌آفرینی کرده‌اند.

نقد و برسی «برادرم خسرو» از زبان پویان عسگری را در سامانه آینت ببینید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *