«پنج ستاره» میان دوطبقه اجتماعی

داستان دختری که یک ستاره هم در آسمان ندارد

۱۵ مهر ۱۳۹۶

پنج ستاره داستان قهرمان کم سن و سالی از طبقه پایین جامعه است که برای کسب درآمد در محلی مشغول به کار می‌شود که مشتریانش را افرادی مرفحه و ثرتمند تشکیل می‌دهند.

قهرمان داستان «پنج ستاره» دختری است به نام مریم با بازی دیبا زاهدی که به تازگی در دانشگاه قبول شده اما به‌دلیل اینکه خانواده‌اش از طبقه کارگر و درگیر مشکلات مالی هستند، توان پرداخت شهریه دانشگاه او را ندارد، از این رو مریم تصمیم می گیرد به هتلی که مادرش در آنجا کار می کند برود تا بتواند شغلی نیمه وقت بدست آورده و بخشی از شهریه دانشگاهش را پرداخت کند.

مریم با ورود به هتل می‌فهمد که مادرش با بازی شیرین بینا، درگیر مشکلات فراوانی است و او هم ناخواسته درگیر این مشکلات ناشی از روابط با همکاران مادرش می‌شود.

حضور مریم در هتل باعث آشنایی و دمخور شدن با آدم‌های مختلفی در میان کارمندان و خدمه هتل می‌شود که هر کدام مشکلات و دغدغه‌های شخصی خود را دارند. علاوه بر این کار کردن در هتل تجربه‌ها و مشکلات زیادی برای قهرمان داستان به همراه دارد، از جمله این مشکلات حسادت همکارانی است که با آمدن مریم شغل خود را در خطر می‌بینند و حسادت گروهی دیگر که باعث ایجاد دردسر‌هایی مانند تهمت دزدی می‌شود.

در واقع همان مشکلاتی که برای یک فرد از طبقه پایین جامعه با کارکردن در یک مکان لوکس پیش می‌آید، گریبان قهرمان این داستان را هم می‌گیرد. مریم دختری از طبقه کارگر است و همزمن با ورودش به دانشگاه مجبور می‌شود در محیطی کار کند که افراد مرفه و ثرتمند در آنجا رفت و آمد دارند.

«پنج ستاره» اولین ساخته بلند سینمایی مهشید افشارزاده محصول سال ۱۳۹۲ است. افشارزاده فعالیت هنری خود در سینما و تلویزیون را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۶۷، کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «بای سیکل ران» شد.

علی اکبر قاضی نظام نوشتن فیلم‌نامه را برعهده داشته و دیبا زاهدی، شهاب حسینی، سحر قریشی، شیرین بینا، بهنوش بختیاری، بهناز جعفری و همایون ارشادی از جمله بازیگرانی هستند که جلو دوربین این فیلم رفته‌اند.

این فیلم برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *