استقبال از طوفان در «پروانه سیاه»

تلاش برای بازگشت به هیجان زندگی

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

2 دیدگاه ها

فیلم مهیج پروانه سیاه (Black Butterfly) در ابتدا داستان نویسنده‌ای را پیش می‌برد که برای تمدد اعصاب و برگشتن به حرفه نویسندگی در منطقه‌ای کوهستانی و دور هیاهوی شهر ساکن می‌شود.

قهرمان داستان نویسنده‌ای است به نام پل که در یکی از روزهای آرام و عادی با غریبه‌ای برخورد می‌کند و از او دعوت می‌کند که مهمانش باشد. قافل از اینکه این مهمان جنایتکار و آدمکش است و پلیس منطقه در تعقیب او است.

پل، که نقش او را آنتونیو باندراس ایفا می‌کند، ناخواسته درگیر تعقیب و گریزهای مهمانش با بازی جاناتان ریس میرز می‌شود آن هم در فضایی که از شهر و آدم‌ها دور است. طوفان شدیدی در منطقه درگرفته است و مسیرهای رفت و آمد مسدود شده و ارتباط از طریق تلفن غیرممکن است.

کارگردان «پروانه سیاه»، برایان گودمن، به خوبی توانسته در دومین ساخته بلند سینمای‌اش زندگی آرام، بدون تنش و به بن‌بست رسیده‌ یک نویسنده را با ماجرای یک قاتل فراری در هم آمیزد. مصائب قاتلی که به آخر خط رسیده باعث برقراری ارتباط دوباره نویسنده داستان با هیجان دنیای آدم‌ها می‌شود. این دو شخصیت در کنار انتخاب لوکیشن و طبیعت سرد و خشن کوهستان رشته‌هایی هستند که در مسیر داستان به هم گره می‌خورند و باز می‌شوند و در نهایت آنچه از المان‌های داستان پردازی در کنار هم قرار می‌گیرد علاوه بر احیا کردن ذهن نویسنده برای نوشتن، بیننده را هم با همزاد‌پنداری دچار چالش میکند.

وجود شخصیتی آرام در گیر و دار یک داستان معمایی و ماجراجویانه باعث می‌شود که تنها مخاطب‌های فیلم‌های ماجراجویی و مهیج بیننده فیلم نباشند و طرفدارانی هم در میان مخاطب‌های ژانرهای دیگر داشته باشد.
تاریخ اکران «پروانه سیاه» ۲۶ می ۲۰۱۷ (۵ خرداد) بود و با استقبال خوبی روبه‌رو شد.
فیلم «پروانه سیاه» در سامانه فیلم‌نت برای مشاهده و دانلود علاقمندان موجود است.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *