هفت دیوید فینچر

دانلود فیلم‌های دیوید فینچر

۲۶ مهر ۱۳۹۷

دیوید فینچر در سال ۱۹۶۲ در ایالت کلرادو متولد شد و در سن ۱۸ سالگی، در شرکت کورتی فیلمز به عنوان دستیار تولید استخدام شد. David Fincher پس از مدتی کار، پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای کرد و به عنوان تهیه‌کننده جلوه‌های ویژه به کار پرداخت. او همچنین برای شرکت‌های مختلفی چون نایک، پپسی،سونی، کوکاکولا و… تبلیغ ساخت و پس از آن دیوید فینچر به ساخت موزیک ویدئو روی آورد.

هفت دیوید فینچر آفریده شد!

David Fincher بعد از ساخت چندین موزیک ویدئو بالاخره در سال ۱۹۹۲ توانست فیلم اول خود را با نام «بیگانه ۳» بسازد. پس از آن فیلم‌ هفت (Seven) را در سال ۱۹۹۵ با بازی برد پیت و مورگان فریمن ساخت. فیلم درباره این دو کارآگاه بود که سعی دارند قاتلی زنجیره‌ای باهوش (کوین اسپیسی) را دستگیر کنند. کوین اسپیسی‌ قاتلی زنجیره‌ایست که بر اساس هفت گناه کبیره مرتکب جنایت می‌شود.

همانطور که رابین وود، منتقد بزرگ سینما می‌گوید فیلم‌های دیوید فینچر در چارچوب سینمای بدنه هالیوود معاصر، به عنوان آثاری عجیب و غریب شناخته شده‌اند. بارزترین ویژگی فیلم‌های David Fincher تاریکی و سردی‌شان است؛ رنگ‌ها خفیف و ملایم می‌شوند و به طیف محدود خاکستری‌ها و قهوه‌ای‌ها تقلیل پیدا می‌کنند. لحن فیلم‌ها از بدبینی غالب و یأس Seven با بازی مورگان فریمن و کوین اسپیسی تا لحن گزنده باشگاه مشت‌زنی در سال ۱۹۹۹ در نوسان است.

Seven موفق‌ترین فیلم فینچر تا به امروز بوده است؛ فیلمی که در آن واقعیات اجتماعی و سیاسی معاصر در بطن یأسی نسبت به وضعیت بشری‌فرو می‌روند و به قول ریچارد دایر، گویی که فیلم بیانگر این نکته است که کار دنیا از نجابت و اصلاح گذشته است.   

مورگان فریمن، برد پیت و البته کوین اسپیسی در قالب نقش‌ کارآگاه و جنایتکار باایمان، فضای ناامیدی و یأس از وضعیت بشری را به خوبی به تصویر می‌کشند.

بهترین و جدیدترین فیلم‌ها را در فیلم نت، سایت تماشای آنلاین فیلم ببینید.

داستان Seven

هفته آخر دوران خدمت سی‌ساله کارآگاه سامرست (مورگان فریمن)، کارآگاه جوانی به نام میلز (برد پیت)نزد او می‌آید و مشخص می‌شود که میلز قرار است بعد از بازنشستگی سامرست به جای او مشغول به کار شود. مورگان فریمن (سامرست) زیرک و صبور و منظم و عمیق است و برد پیت (میلز)، عجول و بی‌حوصله و نامنظم و سطحی می‌نماید.   

آن دو مأمور رسیدگی به پرونده قتلی می شوند که مرموز به نظر می‌رسد. قاتل دست و پای مرد چاقی را بسته است و او را مجبور نموده آن‌قدر بخورد تا بمیرد. سامرست، بر خلاف همکار و رئیسش که قصد دارند ماجرا را تمام کنند، این جنایت را عمیق‌تر از یک قتل عادی می‌داند.

پس از رخ‌دادن قتل بعدی و در ادامه‌شان، مشخص می‌شود که جان دو قاتل (کوین اسپیسی) قصد دارد بر اساس هفت گناه کبیره (شکم‌بارگی؛ طمع؛ تنبلی؛خشم؛ غرور؛ شهوت؛ حسد) هفت قتل را انجام دهد تا موعظه و عبرت‌آموزی‌ای برای مردم باشد.

کوین اسپیسی (جان دو) به حکم وظیفه‌ای که از سوی قدرتی برتر به او محول شده، گناه هرکس را به خودش باز می‌گرداند. فرد شکم‌باره را با غذا و خوراکی می‌کشد. فرد پر طمع را به وسیله طمعش نابود می‌کند و… .

درباره Seven دیوید فینچر

 

Seven مرثیه‌ایست برای وضعیت بشری و انسان مدرن. انسان مدرن در زندگی‌ای زیست می‌کند و تجربه زیسته‌اش را از سر می‌گذراند که مرگ و بی‌حاصلی ریشه دوانده است. جان دو نسبت به بهبود اوضاع امیدوار نیست و این اعمال (قتل زنجیره‌ای) را وظیفه‌اش می‌داند.

جان دو (کوین اسپیسی) با اینکه یکی از خطرناک‌ترین قاتل‌های زنجیره‌ای سینما محسوب می‌شود؛ اما بیننده هیچ صحنه قتلی از او مشاهده نمی‌کند. تهیه‌کنندگان فیلم Seven قصد داشتند که نام کوین اسپیسی را در فهرست اول فیلم قرار دهند؛ اما خودش اصرار داشت که باید در تیتراژ پایانی قرار بگیرد تا روند فیلم لو نرود؛ حتی زمان تبلیغات هم سخنی از حضور کوین اسپیسی به میان نیامد. با این اتفاقات در سکانس نهایی مخاطب به معنای واقعی غافلگیر می‌شود.

برد پیت که در فیلم seven نقش کارآگاه جوان را به عهده داشت، بعد از هفت همکاری‌های دیگری نیز با David Fincher داشت. آن‌ها در فیلم‌های باشگاه مشت زنی (Fight Club) و مورد عجیب بنجامین باتن (The Curious Case of Benjamin Button) نیز با یکدیگر همکاری داشتند.

مورگان فریمن در نقش سامرست عمیق و نکته‌بین، در ابتدا قرار نبود این نقش را به عهده بگیرد و بازیگرانی همچون آل پاچینو مد نظر دست‌اندرکاران فیلم بود و در واقع دیوید فینچر گمان نمی‌کرد مورگان فریمن این نقش را بپذیرد؛ اما فریمن مشتاقانه نقش را پذیرفت و بسیار خوش درخشید. ترکیب این بازیگران خبره در فیلم Seven لحظات به یادماندنی‌ای را به یادگار گذاشته‌اند.

در نهایت باید از داریوش خنجی، فیلمبردار ایرانی و مشهور سینما نام برد که فیلم‌برداری فیل Seven را بر عهده داشت و به خوبی توانسته است فضای روایت را تصویر کند. او در طول دوران کاری‌اش با بزرگانی همچون برناردو برتولوچی، وودی آلن، میشاییل هانکه، وونگ کار وای، سیدنی پولاک، دنی بویل، رومن پولانسکی و… همکاری داشته و باعث فخر ایرانیان است.   

شما می‌توانید باقی فیلم‌های دیوید فینچر (مثل زودیاک و…) را در فیلم نت، سایت تماشای آنلاین فیلم دانلود کنید و مشاهده نمایید.

فیلم نت، لذت تماشا، هرلحظه، هرکجا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *