نیکول کیدمن؛ چهره ماندگار یک نسل

کیدمن متولد ۲۰ ژوئن ۱۹۶۷

۳۰ خرداد ۱۳۹۷

نیکول کیدمن با آن قد بلند، اندامی خوش‌تراش و همچون یک مدل تازه‌کار، با چشمانی براق و چهره‌ای بی‌نقص یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین بازیگرهای دنیاست.

کیدمن در بیش از ۸۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی بازی کرده است، بیشتر از ۱۷۰ بار نامزد جوایز مختلف شده است که ۸۸ بار این جوایز را به دست آورده است.

کیدمن یک سال پیش در آستانه تولد ۵۰ سالگی‌اش گفته بود که زمانی که ۴۰ ساله بوده فکر می‌کرده است در ۵۰ سالگی بازنشسته خواهد شد اما حالا می‌خواهد به همه زنان بگوید که اتفاقا همه چیز تازه شروع خواهد شد.

فیلم‌های نیکول کیدمن

«!Moulin Rouge» (مولن روژ!) فیلمی درام، رمانتیک و موزیکال است که در سال ۲۰۰۱ به کارگردانی باز لورمن ساخته شده است. این فیلم در سال ۲۰۰۲، در هشت رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری نامزد جایزه اسکار شد. همچنین نیکول کیدمن به خاطر بازی در «مولن روژ!» نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

«To Die For» (به خاطرش مردن) فیلمی کمدی، درام و جنایی است که به کارگردانی گاس ون سنت در سال ۱۹۹۵ جلوی دوربین رفته است. نیکول کیدمن برای بازی در این فیلم در سال ۱۹۹۶ جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش زن را دریافت کرد.

سال ساخت نام فیلم نام کارگردان
۱۹۹۵ به خاطرش مردن گاس ون سنت
۲۰۰۱ مولن روژ باز لورمن
۲۰۰۱ دیگران آلخاندرو آمنابار
۲۰۰۲ ساعت‌ها استیون دالدری
۲۰۱۰ لانه خرگوش جان کامرون میتچل
۲۰۱۶ نابغه مایکل گرندیج
۲۰۱۶ شیر گارث دیویس
۲۰۱۷ کشتن گوزن مقدس یورگوس لانتیموس

دیگران

فیلم «دیگران» به کارگردانی آلخاندرو آمنابار اثری ترسناک، ماجرایی و معمایی است که در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. در سال ۲۰۰۲، نیکول کیدمن به خاطر بازی در این فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش زن شد. فیونولا فلانگان، کریستوفر اکلستون و الین کاسیدی دیگر بازیگران «دیگران» هستند. راجر ایبرت منتقد سرشناس به فیلم دو ستاره و نیم از چهار ستاره داده است. همچنین در سایت متاکریتیک امتیاز این فیلم ۷۴ از ۱۰۰ شده است.

داستان فیلم

«دیگران» داستان زنی است که با دو فرزندش در خانه‌ای قدیمی و تاریک زندگی می‌کند. او متوجه علائم عجیبی می‌شود که نشان از وجود موجوداتی بیگانه دارد که انگار آنها هم از خانواده او می‌ترسند.

دیگران

 The hours

فیلم «ساعت‌ها» به کارگردانی استیون دالدری در سال ۲۰۰۲، ساخته شده است. «ساعت‌ها» بر اساس رمانی به همین نام نوشته مایکل کانینگهام تولید شده است. این فیلم روایت‌گر زندگی سه زن در سه مکان مختلف و در سه زمان متفاوت است. علاوه بر نیکول کیدمن، مریل استریپ و جولین مور هم در «ساعت‌ها» بازی می‌کنند. این فیلم در سال ۲۰۰۳، در ۹ رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن نامزد جایزه اسکار شد. با این حال فقط نیکول کیدمن موفق شد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کند. «ساعت‌ها» در سایت متاکریتیک امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ را به دست آورده است.

داستان فیلم

«ساعت‌ها» داستان سه زن است؛ ویرجینیا وولف، نویسنده در سال ۱۹۲۳ در حال نگارش رمان «خانم دالووی»، لورا براون زنی خانه‌دار در سال ۱۹۵۱ در حال خواندن رمان «خانم دالووی» و کلاریسا واگان زنی همجنس‌گرا در سال ۲۰۰۱ که به مانند خانم دالووی قرار است ترتیب یک مهمانی را بدهد.

ساعت‌ها

لانه خرگوش

فیلم «لانه خرگوش» اثری درام ساخته جان کامرون میتچل محصول سال ۲۰۱۰ است. در این فیلم علاوه بر نیکول کیدمن، آرون اکهارت، دایان ویست و ساندرا اوه بازی می‌کنند. کیدمن به خاطر بازی در این فیلم در سال ۲۰۱۱، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. راجر ایبرت منتقد مشهور «لانه خرگوش» سه و نیم ستاره از چهار ستاره داده است. همچنین ریچارد کورلیس منتقد فیلم مجله تام این فیلم را جزو ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۰ دانسته است. ۷۶ از ۱۰۰ امتیازی است که «لانه خرگوش» در سایت متاکریتیک کسب کرده است.

داستان فیلم

«لانه خرگوش» داستان بکا و هاوی زوج خوشبختی است که در کنار پسر کوچکشان دنی زندگی آرامی دارند. اما با مرگ دنی در تصادفی زندگی آنها زیر و رو می‌شود…

لانه خرگوش

نابغه

فیلم «نابغه» اثری درام و زندگی‌نامه‌ای است که در سال ۲۰۱۶، به کارگردانی مایکل گرندیج ساخته شد. نیکول کیدمن در این فیلم با کالین فرث و جود لا هم‌بازی بوده است. «نابغه» در سال ۲۰۱۶، در جشنواره فیلم برلین نامزد دریافت خرس طلایی شد. امتیاز ۵۶ از ۱۰۰ در سایت متاکریتیک نصیب این فیلم شده است.

داستان فیلم

«نابغه» داستان ویراستاری مشهور به نام مکس پرکینز است که استعداد نویسندگانی بزرگ همچون همینگوی و اسکات فیتز جرالد را کشف کرده است. او با نویسنده‌ای جوان به نام توماس ولف ملاقات می‌کند و به سختی کتاب هزار و صد صفحه‌ای او را می‌پذیرد، اما پس از مدتی به استعداد ولف پی برده و ‌به ویرایش کتاب‌هایش مشغول می‌شود.‌

نابغه

شیر

فیلم «شیر» در سال ۲۰۱۶ به کارگردانی گارث دیویس ساخته شده است. در این فیلم در کنار نیکول کیدمن، دو پتل، رونی مارا و دیوید ونهام بازی می‌کنند. «شیر» در سال ۲۰۱۷، در شش رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (نیکول کیدمن) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (دو پتل) نامزد جایزه اسکار شد. سایت متاکریتیک به این فیلم امتیاز ۶۹ از ۱۰۰ را داده است.

داستان فیلم

«شیر» داستان سارو پسری با اصالت هندی است که در خانواده‌ای آمریکایی بزرگ شده و زندگی خوبی دارد اما خاطراتی از گذشته مدام در ذهن او مرور می‌شود که برایش آزاردهنده است. سارو به هند می‌رود تا خانواده‌اش را پیدا کند.

شیر

The Killing of a Sacred Deer

فیلم «کشتن گوزن مقدس» اثری دارم، معمایی و مهیج است که در سال ۲۰۱۷ به کارگردانی یورگوس لانتیموس ساخته شده است. نیکول کیدمن در این فیلم در کنار بازیگرانی چون کالین فارل، رافی کسیدی و بیل کمپ بازی کرده است. «کشتن گوزن مقدس» در سال ۲۰۱۷ در جشنواره فیلم کن نامزد نخل طلا شد. اما فقط جایزه بهترین فیلمنامه را به دست آورد.

داستان فیلم

«کشتن گوزن مقدس» داستان جراح مشهوری به نام استیو مورفی است که بر اثر اشتباه او، بیماری در حین جراحی می‌میرد. فرزند شانزده ساله متوفی سعی می‌کند به دکتر و خانواده‌اش نزدیک شود اما مواجهه و خواسته نوجوان آشفته و رنج کشیده عجیب و تکان‌دهنده است. دکتر مورفی باید مکافات عملش را بپردازد.

کشتن گوزن مقدس

فیلم‌نت سایت تماشای آنلاین و دانلود فیلم است که می‌توانید برای تماشای آثار نیکول کیدمن به آن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *