«نقطه کور» جدال افکار مثبت و منفی

داستان آنجه هست و دیده نمی‌شود

۹ آبان ۱۳۹۶

فیلم «نقطه کور» درامی خانوادگی است به کارگردانی مهدی گلستانه که در سال ۱۳۹۴ در سینماهای کشور اکران شد.

گلستانه در آخرین ساخته‌اش داستان خانواده‌ای را جلوی دوربین برده است که به واسطه دوری و سوءتفاهم‌های پیش آمده دچار مشکل می‌شوند و این مشکلات روی فرزندان و حتی روابط آنها بیرون از خانه تاثیر منفی می‌گذارد.

قهرمان داستان، خسرو با بازی محمدرضا فروتن، به واسطه شغلی که دارد مجبور است در سال چند ماه روی دریا و دور از خانواده باشد. در مدتی که نیست فکر و خیال‌های منفی لحظه‌ای او را رها نمی‌کند و بعد از بازگشت به خانه همچنان به دنبال اثبات یا انکار همین افکار است. علاوه بر این او به واسطه دوری، از اتفاقات خانه خبر ندارد و بیماری اعصابش باعث می‌شود اعضای خانواده با او احساس نزدیکی نکنند.

همراه با جلو رفتن داستان و درگیر بودن ذهن خسرو در مورد همسرش، شخصیت‌های جدید هم به فیلم اضافه می‌شوند و اضافه شدن هر یک از این شخصیت‌ها که هر کدام درگیر مشکلات شخصی خودشان هستند گره‌های ذهن او را بیشتر می‌کند و حل مسئله را به تعویق می‌اندازد.

گلستانه این فیلم را با فیلم‌نامه‌ای از احسان بیگلری ساخته است و تهیه‌کنندگی این فیلم را نیز برعهده داشته است. علاوه بر فروتن بازیگرانی از جمله هانیه توسلی، شقایق فراهانی، محسن کیایی و نیکی مظفری جلوی دوربین «نقطه کور» رفته‌اند.

«نقطه کور» برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *