نامزد های اسکار ۲۰۱۸

نودمین دورهٔ جوایز اسکار

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

اسکار ۲۰۱۸ یا Acadamy Awards کمتر از یک ماه دیگر برگزار خواهد شد و طبق سنت هر ساله، همان طور که در تاریخچه  اسکار ثبت شده است، در مراسمی که در سالن تئاتر ساموئل گلدوین برگزار شد نامزدهای ۲۴ عنوان جایزه اسکار اعلام شدند.

بر طبق قوانین آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک فیلم‌هایی می‌توانند در این رقابت شرکت کنند که در سال میلادی قبل از برگزاری اسکار حداقل ۷ روز اکران شده باشند.

این مراسم هم مانند سال‌های پیش شاهد حضور فیلم‌ها و سینماگران رکورددار نامزدی اسکار است.

فیلم «شکل آب» (The Shape of Water) با ۱۳ نامزدی در صدر جدول رکوردهای جایزه اسکار برای یک فیلم قرار دارد و بازیگر توانا و به‌نام سینمای جهان مریل استریپ Meryl Streep در این دوره بیست و یکمین دوره نامزدی اسکار را به نام خود ثبت کرده است.

نامزدهای مهم‌ترین عناوین نودمین دوره مراسم اسکار طبق اعلام این آکادمی به شرح زیر است:

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • مری جی بیلگ برای فیلم «لجن زار» Mudbound
  • الیسون جنی برای فیلم «من تونیا هستم» I, Tonya
  • لزلی مانویل برای فیلم «رشته خیال» Phantom Thread
  • لوری متکالف برای فیلم «لیدی برد» Lady Bird
  • اکتاویا اسپنسر برای فیلم «شکل آب» The Shape of Water

بهترین بازیگر زن:

  • سالی هاوکینز برای فیلم «شکل آب» The Shape of Water
  • فرانسیس مک دورماند برای فیلم « سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • مارگو رابی برای فیلم «من تونیا هستم» I, Tonya
  • سیرشا رونان برای فیلم «لیدی برد»  Lady Bird
  • مریل استریپ برای فیلم «پست» The Post

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • ویلیام دفو برای فیلم « پروژه فلوریدا» The Florida Project
  • وودی هارلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • ریچارد جنکینز برای فیلم The Shape of Water
  • کریستوفر پلامر برای فیلم «همه پولهای دنیا» All the Money in the World
  • سم راک ول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر مرد:

  • تیموتی شلمی برای فیلم «مرا با نام خودم صدا کن» Call Me By Your Name
  • دنیل دی لوییس برای فیلم Phantom Thread
  • دنیل کالویا برای فیلم «برو بیرون» Get Out
  • گری اولدمن برای فیلم «تاریک‌ترین لحظات» Darkest Hour
  • دنزل واشنگتن برای فیلم «رومن جی. ایزریل، وکیل دادگستری» Roman J. Israel, Esq

بهترین کارگردانی:

  • پل توماس اندرسن برای فیلم Phantom Thread
  • گیرمو دل تورو برای فیلم The Shape of Water
  • گرتا گرویگ برای فیلم Lady Bird
  • کریستوفر نولان برای فیلم «دانکرک» Dunkirk
  • جردن پیل برای فیلم Get Out

بهترین فیلم:

  • فیلم Call Me by Your Name
  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم Get Out
  • فیلم Lady Bird
  • فیلم Phantom Thread
  • فیلم The Post
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم نامه اورجینال:

  • فیلم The Big Sick
  • فیلم Get Out
  • فیلم Lady Bird
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم نامه اقتباسی:

  • فیلم Call Me By Your Name
  • فیلم The Disaster Artist
  • فیلم «لوگان» Logan
  • فیلم «بازی مالی» Molly’s Game
  • فیلم Mudbound

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

  • فیلم «فیلم یک زن شگفت انگیز» A Fantastic Woman از کشور شیلی
  • فیلم «توهین» The Insult از کشور لبنان
  • فیلم «بی عشق» Loveless از کشور روسیه
  • فیلم «در جسم و روح» On Body and Soul از کشور مجارستان
  • فیلم The Square از کشور سوئد

بهترین انیمیشن:

  • نیمیشن «بچه رئیس» The Boss Baby
  • انیمیشن «نان‌آور» The Breadwinner
  • انیمیشن «کوکو» Coco
  • انیمیشن «فردیناند» Ferdinand
  • انیمیشن «ونسان عاشق» Loving Vincent

زمان برگزاری اسکار ۲۰۱۸ تاریخ ۴ مارس ۲۰۱۸ (۱۳ اسفند) خواهد بود و طی مراسمی  طولانی در میان سینماگران و صاحبان کمپانی‌های فیلم‌سازی و اصحاب رسانه‌ها اراء داوران را خواهند شنید. مراسم اهدا جوایز اسکار مانند سال‌های گذشته به صورت زنده از شبکه ای.بی.سی ABC پخش خواهد شد.

برای دیدن فیلم‌های نامزد اسکار ۲۰۱۸ و برندگان اسکار ۲۰۱۷ به سایت فیلم نت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *