«مومیایی» ماموریت تازه تام کروز

جدال برای شکست دادن افسانه‌ای چند هزار ساله

۷ شهریور ۱۳۹۶

کمپانی یونیورسال در اکتبر ۲۰۱۵ تصمیم گرفت فیلم مومیایی (The Mummy) محصول ۱۹۳۲ را بازسازی کند. بعد از تکمیل شدن تیم سازندگان و نوشته شدن فیلم‌نامه، تام کروز، ستاره ماموریت های غیر ممکن هالیوود، به این پروژه پیوست و بعد از او راسل کرو و سوفیا بوتلا ستاره تازه وارد الجزایری تبار هم به تیم بازیگران این فیلم پیوستند.
در نسخه جدید «مومیایی» همان داستان سابق برخاستن یک روح و به کار افتادن طلسم قدیمی را می‌بینیم اما در دنیای معاصر با شخصیت‌هایی که این‌بار به جای دلال عتیقه، تروریست هستند و قهرمان داستان در مناطق درگیر جنگ باید از میراثی چند هزار ساله محافظت کند و این استفاده از المان‌های معاصر باعث متفاوت شدن این نسخه شده است. الکس کورتزمن، کارگردان این پروژه برای بازسازی این نسخه به تهیه‌کنندگی کمپانی یونیورسال، از تکنولوژی‌های جدید کامپیوتری و دیجیتالی بهره گرفته و به افسانه‌های قدیمی را در دنیای امروز بازسازی کرده است.
تام کروز در «مومیایی» نقش افسر نیروی دریایی را بازی می‌کند که در ماموریتش به کشور جنگ‌زده عراق برای پثیدا کردن یک گروه تروریستس، پا قبرستانی قدیمی می‌گذارد که روح یک مومیایی پس از بیدار شدن از خوابی چند هزار ساله قصد گرفتن جان آدم‌ها و نابودی زمین را دارد. تفاوت این فیلم با نسخه‌های قبلی این است که مومیایی در این فیلم زن است و نقش او را سوفیل بوتلا، بازیگر جوان هالیوود بازی می‌کند.
فیلم «مومیایی» پیش از این سه بار دیگر دستمایه ساخت فیلم‌های فانتز، اکشن و وحشت به همین نام شده بود که همگی به تهیه‌کنندگی کمپانی یونیورسال ساخته شده‌اند.
«مومیایی» به دوزبان انگلیسی و عربی و با بودجه ای در حدود ۱۲۵ میلیون دلار در آمریکا شاخته شد و تاریخ اکران آن ۹ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۹ خرداد) بود. بسیاری از طرفداران فیلم‌های ماجراجویی و فانتزی هالیوود این فیلم را با ایندیانا جونز (Indiana Jones) مقایسه می‌کنند که برای انجام ماموریتی به منطقه‌ای ناشناخته سفر می‌کند و در آنجا با مواردی عجیب و قریب روبه‌رو می‌شود.

«مومیایی» با دوبله فارسی در سامانه فیلم‌نت قابل مشاهده و دانلود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *