سی‌و‌پنج با مهدویان و حجازی‌فر

فریدون جیرانی میزبان دو سینماگر جوان

۲۱ آبان ۱۳۹۶

فریدون جیرانی در پانزدهمین قسمت از برنامه زنده اینترنتی «سی و پنج» میزبان محمدحسین مهدویان و هادی حجازی‌فر بود.

محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان و جسور سینما، تحصیل کرده رشته کارگردانی دانشکده سوره و دارای کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی از دانشگاه صدا و سیما است.

مهدویان در سال ۱۳۹۴ با اولین فیلم خود به نام ایستاده در غبار در سی‌وچهارمین جشنواره فجر شرکت کرد. «ایستاده در غبار» در ۹ رشته نامزد سیمرغ بلورین شد که جایزه بهترین فیلم، بهترین جلوه‌های میدانی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از آن خود کرد. هادی حجازی‌فر، امیرحسین هاشمی، فرهاد فداکار از جمله بازیگرانی هستند که جلوی دوربین این فیلم رفته‌اند.

سال ۱۳۹۵ مهدویان تصمیم به ساخت ماجرای نیمروز گرفت. فیلمی که توانست باز هم در جشنواره فیلم فجر تحسین منتقدان و تماشاگران را برانگیزد. هادی حجازی‌فر، مهرداد صدیقیان، احمد مهران‌فر، جواد عزتی، لیندا کیانی و… بازیگران «ماجرای نیمروز» هستند. دومین فیلم مهدویان در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر نامزد ۹ جایزه شد و چهار سیمرغ بلورین در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کرد.

مهدویان به تازگی ساخت فیلم لاتاری را اغاز کرده است.

هادی حجازی‌فر شاید شهرتش را مدیون بازی در فیلم «ایستاده در غبار» باشد اگرچه بازیگری را از سال‌ها پیش و با فیلم‌ مزرعه پدری رسول ملاقلی‌پور آغاز کرد. و یک سال بعد از «ایستاده در غبار» در «ماجرای نیمروز» بازی کرد. پس از آن بازیگر فیلم‌های گیلدا، دارکوب، آستیگمات، به وقت شام و شاه کش شده است. او در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم «ماجرای نیمروز» شد. حجازی‌فر در یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در «ماجرای نیمروز» دریافت کرد.

برنامه زنده اینترنتی «سی و پنج» هر شنبه ساعت ۹ شب به صورت زنده از سامانه‌ تی‌وی‌نت (tvnet.ir) پخش می‌شود.
فصل قبل برنامه «سی و پنج» به صورت تولیدی برای مخاطبان پخش می‌شد.

همچنین پس از پخش زنده این برنامه‌، تکرار ضبط‌ شده آن روی چهار سامانه «فیلم‌نت»، «پلان»، «تی‌وی‌نت» و «آی‌نت» قرار خواهد گرفت و مخاطبان می‌توانند برنامه را مجددا تماشا یا دانلود کنند.

سامانه‌ «تی‌وی‌نت»، محصول شرکت نشر الکترونیک ایران، دارای «پروانه فعالیت اپراتور خدمات تلویزیونی مبتنی بر پروتکل اینترنتی» (IPTV) از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *