«ممکن است کوه‌ها در هم بریزند»

سفر به اصالت گذشته همراه با گذشت زمان

۶ آبان ۱۳۹۶

درام خوش ساخت «ممکن است کوه ها در هم بریزند» هشتمین فیلم بلند سینمایی ژیا ژانکه است. ژانکه، که می‌توان او از بهترین‌های نسل ششم فیلم‌سازی در چین به‌شمار آورد، در این فیلم بار دیگر به خوبی توانسته جدیت و اعتماد به نفسش در فیلم‌سازی را به رخ بکشد.

«ممکن است کوه‌ها در هم بریزند» داستان سفر زنی است از نسلی به نسل دیگر همراه با کسانی به ظاهر یا در حقیقت که دوستش دارند و به او ابراز علاقه می‌کنند. قهرمان داستان با همه اتفاق‌ها، دوست داشتن‌ها و دوست‌ داشته شدن‌ها از کشورش، چین، به غرب دور سفر می‌کند وبیننده شاهد نشستن گرد زمان بر چهره اوست.

اولین بار قهرمان داستان را در آستانه شروع سال ۲۰۰۰ میلادی می‌بینیم که با آهنگی غربی در حال شادی و پایکوبی است. زن جوانی که نمی‌داند قادر است شادی و دلخوشی شهر و کشورش را هم‌زمان با پا به سن گذاشتن ترک کند.

اولین تجربه قهرمان داستان انتخاب بین دو مردی است که هر دو عشق واقعی خود را به او پیشکش می‌کنند. این‌بار داستان باز هم همان داستان قدیمی انتخاب بین دارا و ندار است. اما خلاف آنچه تا کنون در سینما دیده‌ایم قهرمان داستان خودش را ملاک انتخاب اخلاقی قرار می‌دهد و با این انتخاب فصل بعد و حتی فصل سوم زندگی‌اش را رقم می‌زند.

«ممکن است کوه‌ها در هم بریزند» نمونه‌ای هر چند خلاصه اما واضح از چین در حال تغییر است. ژانکه برای هر فصل و حال و هوای روحی قهرمان داستان، فضای مجزایی را در نظر گرفته است. او با ظرافت بیننده را هر جا که می‌خواهد می‌برد و آنچه را که می‌خواهد به او نشان می‌دهد و به تصویر کشیدن تمام و کمال دیدگاهش در فیلم‌سازی، نامزدی نخل طلای کن را در سال ۲۰۱۵  برایش به همراه داشت، علاوه بر این، فیلم در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی ۱۵ عنوان جایزه دیگر دریافت کرد. تاریخ اکران این قیلم ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ بود و با استقبال خوب طرفداران سینمای درام مواجه شد.

«ممکن است کوه‌ها در هم بریزند» برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *