محمدرضا گلزار یا حمید گودرزی؟

حمید گودرزی و ازدواج مجددش

۳ مهر ۱۳۹۷

حمید گودرزی که این روزها سریال «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی و با بازی او هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شود، زمانی نه چندان دور یکی از ستاره‌های بی‌چون و چرای سینما بود که هواداران بی‌شماری داشت. او در مصاحبه با روزنامه شهروند از روزگار این روزهایش می‌گوید؛ از اجرا در تلویزیون، کم‌کاری‌اش در سینما، خوانندگی، زندگی شخصی‌اش و عشق تازه‌اش.

گودرزی درباره کار اجرا با بیان اینکه چون بازیگر بوده است مجری‌گری برایش تجربه جدیدی است، گفت: «بازیگر هیچ‌وقت به دوربین نگاه نمی‌کند اما مجری کارش حرف‌زدن با دوربین است. شاید اگر از اول مجری بودم، این کار برایم راحت‌تر بود ولی چون از اول عادت کردم به دوربین نگاه نکنم، چندان راحت نیستم.» او درباره اجرا در «۱۳ شمالی» و «پنج ستاره» می‌گوید: «راستش برنامه «١٣ شمالی» ویژه شبکه خانگی مجری‌گری نبود، اولش به من گفتند بیا و در مسابقه شرکت کن، اما من یک مقدار تنبل هستم و گفتم داور می‌شوم! (می‌خندد) همین شد که خیلی اتفاقی داور مسابقه شدم و داور هم کم‌کم مجری برنامه شد. مسابقه «پنج ستاره‌» هم پیشنهادش از طرف دوست خوبم مصطفی امامی بود که قبول کردم وگرنه اگر این پیشنهاد را کسی می‌داد که نمی‌شناختم، شاید قبول نمی‌کردم. ضمن این‌که شنیدم محمدرضا گلزار هم یک مسابقه اجرا می‌کند و این بیشتر برایم انگیزه ایجاد کرد. بالاخره همکار هستیم و این‌که محور اصلی مسابقه هم رقابت سالم و برنده‌شدن است و ناله هم ندارد و بخش امید در آن پررنگ‌تر است. همه اینها انگیزه‌هایی بود که اجرای مسابقه «پنج ستاره» را قبول کنم.»

محمدرضا گلزار این روزها با مسابقه «برنده باش» در شبکه سه حضور دارد. زمزمه‌ تشابه‌های برنامه او و مسابقه‌ای که حمید گودرزی در شبکه پنج اجرا می‌کند شنیده می‌شود. حتی برخی اجرای این دو نفر را با هم مقایسه می‌کنند. گودرزی درباره این موضوع نظر جالبی دارد: «طبیعتا وقتی مبلغ مالی بالاتر می‌رود، مسابقه هم خودبه‌خود حساس‌تر می‌شود، چون سقف جوایز نقدی مسابقه محمدرضا گلزار خیلی بالاتر است، به نظرم این دو مسابقه را نباید با هم مقایسه کرد. وجه تشابه این دو مسابقه فقط همین است که هر دو متکی به علم و دانش شرکت‌کنندگان به آنها جایزه می‌دهند.»

حمید گودرزی درباره پرکاری‌اش در دهه ۸۰ و سپس کنار رفتن تدریجی‌اش از حضور در فیلم‌های سینمایی هم می‌گوید: «به نظر من نوع فیلم‌هایی که با نسل من ساخته می‌شد، دیگر ساخته نشد. منظورم این است دهه ٧٠ و٨٠ که سینما مدل دختر و پسری، گل‌دادن به یکدیگر، خواستگاری و جوان خوش‌تیپ‌ها بود، یک‌دفعه تبدیل شد به یک مدل سینمایی که به نظر من فقط ناله می‌کند! بنابراین سینما جاده و جهت عوض کرد و نمی‌دانم شاید من هم کوتاهی کردم و نقش‌هایی که رد کردم را باید بازی می‌کردم ولی مجموعا دلیل این‌که از سینما فاصله گرفتم، تغییری بود که در سینما و فیلم‌های ایرانی اتفاق افتاد.» او همچنین درباره کار با کارگردان‌های دلخواهش گفت: «وقتی تصمیم می‌گیری با یک‌سری کارگردان مثل لطیفی، حسن فتحی، جوزانی، کریمی و افخمی کار کنی اما به جایش ایکس و ایگرگ‌ها هستند، ترجیح می‌دهی حداقل با کارگردانی کار کنی که پایین نیایی! همین موضوع باعث می‌شود کم‌کار شوی، ضمن این‌که نمی‌خواهم اسم باند و گروه را بیاورم ولی در سینما هرکسی برای خودش محفلی دارد که در این محفل به یکدیگر نقش می‌دهند، نقش می‌گیرند، حال می‌دهند، حال می‌گیرند، این باشد و آن نباشد دارند. در حالت خوشبینانه‌اش همه به دنبال بهترشدن فیلمشان هستند اما با دوستان محفلشان. بنابراین نقش‌ها در همین گعده‌های سینمایی تقسیم می‌شود.»

گودرزی و خبر طلاقش همان قدر دهان به دهان چرخید که این روزها خبر ازدواج دوباره‌اش. «خود من هم حس می‌کنم خودبه‌خود یک دوره جدیدی در زندگی‌ام اتفاق افتاده و قطعا لطف خداست. ولی اینکه دقیقا کی و چطور و چه زمانی اتفاق بیفتد، هنوز مشخص نیست. به هرحال سن‌وسالم دیگر از مجردی و تنها بودن و اینها گذشته است.»

اگر علاقمند به دیدن آثار سینمایی ایرانی و خارجی هستید به فیلم‌نت سایت دانلود فیلم رایگان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *