«محافظ مزدور» خوبی برای بدی

محافظت از شر برای نیت خیر

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

محافظ مزدور  (The Hitman’s Bodyguard)، کمدی اکشن آمریکایی و سومین ساخته بلند پاتریک هیوز است. هیوز، کارگردان تازه‌کار هالیوود، این فیلم را به تهیه‌کنندگی شبکه نمایش خانگی نت‌فلیکس ساخته است.

در این فیلم کمدی اکشن، علاوه بر تضاد حاکم بر داستان که جریان اصلی یا همان کمدی بودن فیلم را هدایت می‌کند، همه عناصر یک فیلم‌ اکشن به خوبی استفاده شده‌اند. ماشین‌های سواری مدل بالا و تصادف‌های جاده‌ای و خیابانی، تیراندازی و تعقیب گریز بین پلیس و خلاف‌کارها و انفجارهایی که از کنار گوش قهرمان داستان می‌گذرد. همه این موارد در خدمت نیت خیر و شر در داستان هستند که ماجرای عاشقانه‌ی یکی از قهرمان‌های داستان هم به آن اضافه می‌شود. همان داستان ماندن بر سر دوراهی عشق و وظیفه.

«محافظ مزدور» داستان فیلم درباره یک محافظ است به نام مایکل بریس. بریس با بازی رایان رینولدز، بازیگر ۴۰ ساله کانادایی، محافظی حرفه‌ای است که در طول دوران کاری‌اش تلاش کرده تا از شخصیت‌های سیاسی و چهره‌های محبوب در برابر قاتل‌ها و آدم‌کش‌ها محافظت کند. او پیشینه خوبی دارد و علاوه بر این سرپرست تیم‌های حفاظت مختلفی بوده است. آدم‌های خلاف‌کار زیادی دیده و اتفاق‌های خوب و بد زیادی را تجربه کرده است؛ تا اینکه مامور می‌شود حافظ جان یک قاتل حرفه‌ای به نام داریوس کینکید شود.

کینکید با بازی ساموئل ال جکسون، همان قاتلی است که باید از زندانی در لندن به شهر لاهه در هلند برود تا در دادگاه این شهر شهادت دهد. کینکید بیرون از زندان دشمنان زیادی دارد آن هم از همکاران خلاف‌کار خودش بنابراین محافظت از او ماموریتی بسیار مشکل است.

ماموریت حفاظت به اندازه‌ی خود دردسر ساز هست و اختلاف نظرهای بریس و کینکید بر سر همه موارد هم به این مشکلات اضافه می‌کند.
علاوه بر این دو شخصیت خوب و بد داستان، مهره دیگری هم به داستان اضافه شده که با ظرافت موقعیت خوب و بد قهرمان‌ها را با هم عوض می‌کند. شخصیتی که همه مشکلات به خاطر اوست و نقش او را گری اولدمن، بازیگر نامزد اسکار، به خوبی ایفا کرده است.

این فیلم با بودجه‌ای در حدود ۳۰ میلیون دلار آمریکا در کشورهای آمریکا، انگلستان، هلند و بلژیک فیلم‌برداری شد و در هفته‌ی اول فروش توانست رقمی در حدود بودجه اولیه ساخت را در گیشه کسب کند.

«محافظ مزدور» در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد) اکران شد.

«محافظ مزدور» برای علاقمندان به سینمای اکشن و کمدی در سامانه فیلم‌نت قابل مشاهده و دانلود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *