نیسون؛ نامزد دست خالی اسکار

لیام نسون متولد ۷ ژوئن ۱۹۵۲

۱۷ خرداد ۱۳۹۷

لیام نیسون بازیگر دوست‌داشتنی و خوش‌تیپی است که چهره‌اش و به خصوص چشم‌هایش تماشاچی را با خود همراه می‌کند و در باورپذیری نقش‌هایش تاثیر به سزایی دارد.

نیسون امروز ۶۶ ساله می‌شود و گرچه چروک‌های دور چشم‌ها و خط‌های پیشانی‌اش بیشتر و نخ‌های موهایش کمتر شده است اما هیچ کدام از جذابیتش کم نکرده است و همچنان می‌تواند ستاره بسیاری از فیلم‌ها باشد.

«ربوده شده» یا مجموعه فیلم‌های Taken را خیلی‌ها با بازی لیام نیسون می‌شناسند. او به انتخاب مجله امپایر جزو فهرست صد ستاره جذاب سینما قرار گرفته است. بازیگری ایرلندی که گزیده‌کار و محبوب است.

«فهرست شیندلر» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ فیلمی است که لیام نیسون به خاطر بازی در آن در سال ۱۹۹۴، برای اولین و آخرین بار نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد اما بخت یارش نبود و در حالی که «فهرست شیندلر» از ۱۲ نامزدی، هفت جایزه اسکار نصیبش شد، نیسون دست خالی به خانه برگشت.

Michael Collins (مایکل کالینز) به کارگردانی نیک جردن، «کینزی» (Kinsey) ساخته بیل کاندن و «فهرست شیندلر» سه فیلمی هستند که لیام نیسون به خاطر بازی در آنها نامزد جایزه گلدن گلوب شد.

Mark Felt «مارک فلت» را در سال ۲۰۱۷ به کارگردانی پیتر لندسمن بازی کرد. فیلمی که حول محور رسوایی واترگیت می‌چرخد.

مارک فلت

Batman Begins «بتمن آغاز می‌کند» به کارگردانی کریستوفر نولان را در سال ۲۰۰۵ و در کنار بازیگرانی چون کریستین بیل و مایکل کیل نقش‌آفرینی کرد.

«جنگ ستارگان» ساخته جرج لوکاس را در سال ۱۹۹۹ بازی کرد. این فیلم با نام کامل «جنگ ستارگان قسمت اول: شبح» چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» است که به لحاظ ترتیب زمانی وقایع داستان، اولین فیلم است.

The Commuter «رفت و آمد» به کارگردانی ژاومه کویت-سرا در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است و لیام نیسون در آن نقش فروشنده بیمه‌ای را بازی می‌کند که درگیر نجات مسافران قطاری می‌شود.

Gun Shy «گریز از اسلحه» را در سال ۲۰۰۰ به کارگردانی اریک بلینی بازی کرد. فیلمی که نیسون در آن نقش مامور مخفی سازمان مبارزه با مواد مخدر را بازی می‌کند که دچار اضطراب و کابوس شده است.

گریز از اسلحه

تماشای آنلاین فیلم‌های این بازیگر کم‌هیاهو را در فیلم‌نت از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *