قاتل اهلی، سیاست و عشقی پردردسر

مسعود کیمیایی و ماجراهای قاتل اهلی

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

1 دیدگاه

«قاتل اهلی» از امروز سه‌شنبه ۲۹ خرداد هم‌زمان با شبکه نمایش خانگی در فیلم‌نت هم قابل دانلود و تماشاست.

فیلم «قاتل اهلی» برای اولین بار در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

مسعود کیمیایی در نشست خبری این فیلم در جشنواره فیلم فجر گفت: «فیلم «قاتل اهلی» برای نترس‌هاست. کسی که این فیلم را می‌بیند نترس است مثل سازنده‌اش. این فیلم برای کوچکی فکر ساخته شده است. برای اینکه اندازه‌های دانستگی را بالا ببرد.»

امیر جدیدی قاتل اهلی

داستان فیلم

«قاتل اهلی» داستان حاج‌آقا دکتر جلال سروش، کارآفرین موفق بخش خصوصی است که تصمیم به افشای خیانت‌های شرکت پیسارو که مافیای قدرت و ثروت است می‌گیرد. سیاوش مطلق و احمد کیا فرزندخوانده‌های سروش‌اند و سیاوش نه‌تنها مورداعتمادترین فرد نزد سروش است، بلکه دلبسته مهتاب، دختر او هم هست؛ اما مهتاب رابطه عاطفی با بهمن، خواننده پاپ، دارد. تعطیلی کنسرت‌ها و دامنه اختلافات اقتصادی سروش و شرکت پیسارو تاوانی دارد که نه‌ فقط اطرافیانش بلکه همه مردم باید آن را بپردازند…

بازیگران فیلم

پرویز پرستویی، امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، حمیدرضا آذرنگ، پولاد کیمیایی، پرویز پورحسینی، لعیا زنگنه، رضا رشیدپور، یغما گلرویی و سعید پیردوست بازیگران «قاتل اهلی» هستند.

«قاتل اهلی» اولین فیلمی است که پرویز پرستویی با بازی در آن با مسعود کیمیایی همکاری کرده است. هر چند این همکاری حاشیه‌هایی هم به همراه داشت.

پگاه آهنگرانی قاتل اهلی

اختلاف پرویز پرستویی و مسعود کیمیایی

پرویز پرستویی در بهمن سال ۹۵ در نامه‌ای خطاب به مسعود کیمیایی نسبت به نسخه آماده شده‌ «قاتل اهلی» اعتراض کرد. او در نامه‌اش نوشت: «شنیدم که تهیه‌کننده و کارگردان توافق کرده‌اند دو نسخه را به مخاطب نشان دهند؛ نسخه کارگردان در جشنواره و نسخه مورد تأیید تهیه‌کننده در زمان اکران. نسخه تهیه‌کننده همان است که در فیلم‌نامه بود و اجرا شد اما نسخه مورد تأیید کارگردان را دیدم؛ فقط بحث اضافه‌شدن سه سکانس نبود! تغییرات در فیلم‌نامه و مونتاژ به‌گونه‌ای که در خدمت آن دو، سه سکانس جدید باشند، صدمه اساسی به فیلم زده است. از اینکه از اعتماد و عشقی که به این پروژه داشتم، سوءاستفاده شد؛ متأسفم و به دلیل احترام ویژه‌ای که برای مخاطبان عزیز قائل هستم، خواستم پیش از نمایش فیلم به ایشان اعلام کرده باشم که این فیلم‌نامه‌ای نبود که قرار بود بازی کنم.»

پرویز پرستویی

پرستویی حتی پا را فراتر گذاشت و به هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر بابت انتخاب این فیلم اعتراض کرد: «چرا باید فیلم «قاتل اهلی» در جشنواره، آن‌هم در بخش سودای سیمرغ نمایش داده شود. کاش فیلم‌های دیگرانی که نادیده ‌گرفته شدند، به‌جای این فیلم نمایش داده می‌شدند.»

مسعود کیمیایی هم ساکت ننشست و در نامه‌ای به این حرف‌های تند و تیز پرویز پرستویی واکنش نشان داد. او نوشت: «مگر می‌شود دو نسخه از فیلمی ساخته من وجود داشته باشد؟ مگر «گوزن‌ها» و چندتایی دیگر که باید عوض می‌شد و من چاره‌ای نداشتم، تهیه‌کننده نسخه‌ای دارد؟ تهیه‌کننده نه نویسنده و نه کارگردان است، صاحب پول است. شما در کجا و کدام سمت ایستاده‌اید؟ شما به قول خودتان آن نسخه من را کجا دیده‌اید، کنار آقای تهیه‌کننده؟ شما در قاب کارگردان و گفت‌وگوی نوشته شده نویسنده بازی می‌کنید. جواب دادن کار شما نیست. شما بازی نوشته شده را بازی کردید و بسیار خوب هم بازی کردید. می‌گویید مسائل شخصی؛ کجای زندگی هنرمند و نویسنده‌ای که متعهد است و ۵۰ سال آن را تثبیت کرده و داننده‌ها می‌دانند، مسائل شخصی وارد اثر و تألیفش شده است؟ فیلم «قاتل اهلی» یک نسخه دارد، یک تألیف دارد.»

مسعود کیمیایی

 

تماشای آنلاین «قاتل اهلی» جدیدترین فیلم مسعود کیمیایی را در فیلم‌نت از دست ندهید.

1 دیدگاه

  • […] لعیا زنگنه و پولاد کیمیایی در این فیلم بازی می‌کنند. اختلافات پرویز پرستویی و مسعود کیمیایی هم از حاشیه‌های اکران «قاتل اهلی» […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *