فیلم overdrive

overdrive 2017 اوج هیجان

۲۶ فروردین ۱۳۹۷

فیلم overdrive در زمره فیلم‌های اکشن همراه با هیجان سرعت است. طرفدارن فیلم‌های اکشن با موضوع رانندگی‌ کم نیستند، فیلم‌های پرخرجی که در آنها حرکات عجیب و غریب انواع وسایل نقلیه، مانور دادن راننده‌های حرفه‌ای در سطح شهر، در هم کوبیده شدن ماشین‌های مدل بالا و حتی منفجر شدن آنها را می‌بینیم.

فیلم‌های اکشن با محوریت رانندگی و سرعت معمولا  تعقیب و گریز بین دو گروه خلافکار و ماموران قانون را به تصویر می‌کشد که در خیابان‌های باریک و شلوغ شهر و در میان شهروندان رخ می‌دهد و به خطر انداختن جان مردم عادی برای افزودن بر هیجان داستان است. فیلم فرا محرک اما از معدود آثاری است که زد و خورد بین دو گروه خلاف‌کار را موضوع اصلی قرار داده و دزدیدن ماشین‌های لوکس و نادر محور داستان یا همان بهانه شروع درگیری‌هاست.

داستان فیلم overdrive

قهرمان‌های فیلم اوردرایو، دو برادر جوان، داستان مهیج آن را پیش می‌برند. آنها بدون نیاز مالی و تنها از سر خوشگذرانی دست به سرقت ماشین می‌زنند، آن هم ماشین‌های گران قیمت کلاسیک متعلق به افراد مشهور و ثرتمند و البته مشتری‌های خاصی هم وجود دارند که به دنبال این نوع ماشین‌ها می‌گردند. دزدیدن ماشین از تبهکاری در شهر مارسی آغاز داستان دلهره‌آور این فیلم است.

به گفته برخی منتقدان فیلم فرا محرک یا اوردرایو گامی جدید در ساخت فیلم‌های اکشن با محور سرعت است، پنجره‌ای تازه برای آن دسته از مخاطبان که از سری فیلم‌های موفق و پرفروش سریع و خشن (The Fast and the Furious) خسته شده‌اند و به دنبال موضوعی تازه می‌گردند. در این فیلم به جای خیابان‌های تاریک نیویورک و آسمان خراش‌ها، جاده‌های زیبای جنوب فرانسه را می‌بینیم که محل جولان دادن ماشین‌های کلاسیک و گران قیمت است.

بازیگران فیلم  overdrive

اسکات ایستوود (Scott Eastwood)، پسر ۳۲ساله کلینت ایستوود افسانه‌ای،  گایا ویس (Gaia Weiss)، آنا د آرماس (Ana de Armas)، فردی تورپ (Freddie Thorp) و سیمون آبکاریان (Simon Abkarian ) تیم بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند که جلوی دوربین آنتونیو نگرت کارگردان نقش آفرینی کرده‌اند.

فیلم فرامحرک در سه کشور فرانسه، بلژیک و آمریکا ساخته شده و در اکتبر ۲۰۱۷ اکران عمومی خود را در سینماهای جهان آغاز کرد.

برای تماشای آنلاین و دانلود فیلم اکشن overdrive با دوبله فارسی به سایت فیلم‌نت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *