فیلم «۱۹۲۲» تصویرسازی گناه

داستان فیلم 1922

۱۰ دی ۱۳۹۶

7 دیدگاه ها

فیلم ۱۹۲۲ اقتباسی است از رمان تاریکی کامل، بدون ستاره (Full Dark, No Stars) به قلم استیون کینگ (Stephen King) که به تهیه‌کنندگی شبکه نتفلیکس و برای پخش از این شبکه به کارگردانی زاک هیدیش (Zak Hilditch) ساخته و در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ روانه سینمای خانگی شد.

نوع روایت داستان فیلم ۱۹۲۲ از زبان زک حتی برای نویسنده کتاب هم جالب بوده، چرا که بیننده را بدون وجود هیچ تعلیقی در میان ترس و جنونی رها می‌کند که هر لحظه بیشتر می‌شود و شخصیت‌های داستان را در خود غرق می‌کند. همین نکته می‌تواند وجه تمایز این فیلم با سایر فیلم‌های ژانر وحشت مانند فیلم it باشد، که از داستان استیون کینگ اقتباس شده‌اند، نکته‌ای که با قهرمان‌ها در یک روایت ساده خطی از داستان همراه نمی‌شویم، فرو رفتن آنها را در انزوای خود خواسته می‌بینیم در کنار افراد خانواده‌شان که به نوعی به همین درد مبتلا شده‌اند.

البته توماس جین (Thomas Jane) به خوبی توانسته نقش آدمی ضعیف با ذهنی مسموم را بازی کند و در کنار خشنوت پدری باشد که برای تنها فرزندش نگران است. بازی قوی او در این نقش خشونت بیمارگونه را که در پس زمینه فیلم از ابتدا تا انتها جاری است به بهترین نحو به بیننده منتقل می‌کند چرا که حتی در آغاز آرام داستان یک اتفاق شوم منتظر وقوع است.

کارگردان فیلم ۱۹۲۲ داستان استیون کینگ را به درستی با المان‌های ژانر وحشت مانند جنون بعد از گناه یا پذیرفتن نفرین آمیخته و حتی طنز تلخ و تاریکی به آن اضافه کرده است.

خلاصه فیلم ۱۹۲۲

خلاصه فیلم ۱۹۲۲ با منظره‌ای آفتابی از یک مزرعه بزرگ ذرت آغاز می‌شود که متعلق به خانواده‌ای سه نفره است، خانواده‌ای به ظاهر خوشبخت؛ اما آنچه که در ادامه خواهیم دید شب سیاهی است، به دنبال این روز آرام و آفتابی.
ویلفرد جیمز آرام و خانواده دوست، با بازی توماس جین، پدر خانواده و وارث مزرعه بعد از چند نسل است و مطلع می‌شود که همسرش با بازی مولی پارکر (Molly Parker) رویای زندگی در شهر را در سر می‌پروراند آنهم با ثروت ناشی از فروش قسمتی از مزرعه.

1922movie

همین امر باعث خشم شدید و جنون ویلفرد می‌شود تا حدی که برای از سر راه برداشتن همسرش، پسر جوان‌شان، هنری،با بازی دیلان اشمیت (Dylan Schmid)، را با خود همراه می‌کند. ویلفر تصور می‌کند که با کشتن همسرش همه مشکلات تمام می‌شود و آرامش به او و مزرعه برمی‌گردد اما آنچه که از ترس و دیوانگی می‌تواند تصور کند در کمین است.

علاقمندان به تماشای آنلاین یا دانلود فیلم ۱۹۲۲ می‌توانند این فیلم و سایر فیلم‌های ژانر وحشت را در فیلم نت ببینند.

7 دیدگاه

 • فردین در ۴ خرداد ۱۳۹۷

  ۱۹۹۲ فیلم بیمارگونه که توصیه میکنم نبینید چندش اوره

 • لیدا در ۷ تیر ۱۳۹۷

  بیشتر موشها نقش آفرینی کردن

 • علی تکتا در ۸ مرداد ۱۳۹۷

  یه شاهکاره این فیلم

  • filmnetadmin در ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

   سلام. خیر

 • سمیرا در ۴ مهر ۱۳۹۷

  اگه خوب فیلم رو ببینید و بهش فکر کنید درس اصلی زندگی توشه. و اون اینه که آدم از یک ثانیه بعدش خبرنداره. من که خیلی درس گرفتم ازش.

 • مسعود در ۸ مهر ۱۳۹۷

  فیلم بسیار پرمحتوایی و من به عنوان روانشناس بالینی در یک کارگاه جامع تحلیل فیلم استفاده وافر بردم و محتویات اون رو درس دادم
  حتما ببینید و به این فیلم فکر کنید
  در مورد دوستی که گفتن بیشتر موشها نقش آفرینی داشتند ، باید بگم “درگیر نشدن در صحنه های فیلم و حفظ خودآگاهی و ادراک و داشتن فاصله منطقی با ناخودآگاه ذهن” یکی از حداقلها و اهدافی ست که ما به اون، برای فیلم خوب دیدن نیازمند هستیم

 • مهران در ۸ دی ۱۳۹۷

  همون طور كه پسر خانواده ميگفت ، بايد راه بهتري هم باشه.
  با افكار بيمار گونه پدر ، كل اساس خانواده از هم پاشيد . اين يعني ، ميتونيم با درست فكر كردن در مسايل حتي كوچيك ، به زندگيمون بهتر شكل و رنگ بديم و همينطور برعكس.
  در كل فيلم خوبي بود و تاثير گذار . 👍👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *