فیلم «کامیون»، «جاده قدیم» و «فیلشاه» در جشنواره فیلم فجر ۹۶

اولین روز اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

اولین روز جشنواره فیلم فجر ۹۶ با اکران سه فیلم «کامیون»، «جاده قدیم» و «فیلشاه» در پردیس سینمایی ملت به پایان رسید. طبق سنت قدیمی و شاید برنامه ریزی قدیمی جشنواره یک ساعت مانده به اکران هر فیلم عوامل آن در کاخ رسانه حاضر شدند و در کنار پوستر فیلم‌شان، بنرها و پرچم‌های جشنواره مقابل دوربین عکاسان قرار گرفتند.

بعد از مراسم عکاسی یا فوتو کال (Photo Call) عوامل فیلم در یکی از چهار سالن سینما در کنار اصحاب رسانه به تماشای فیلم‌شان نشستند و سپس در جایگاه ویژه در مراسم نشت خبری حاضر شدند.

فیلم کامیون

فیلم سینمایی «کامیون» به کارگردانی و نویسندگی کامبوزیا پرتویی، تورج اصلانی: مدیر فیلمبرداری، مصطفی خرقه‌پوش: تدوین و بازیگران: نسرین مرادی و سعید آقاخانی ساخته شده است.

سعید آقاخانی بازیگر فیلم «کامیون» برخلاف نقش‌های کمدی که پیش از این از او دیده بودیم، نقشی جدی و نسبتا سخت دارد. نقشی که به گفته خودش همیشه در خواب می‌دیده و حالا فرصت بازی کردن آن را به دست آورده است.

بازیگران فیلم «کامیون» از بین بازیگران قدیمی و جدید انتخاب شدند، نیکی کریمی، رامین راستاد، تروسکا جولا و نسرین مرادی از بازیگرانی هستند که جلوی دوربین فیلم کامیون پرتوی نقش آفرینی کرده‌اند.

فیلم کامیون در مرزهای بین سوریه و عراق، قسمت‌هایی از آذربایجان غربی و همچنین تهران فیلم برداری شده است.

کامیون-کامبوزیا-پرتویی-فیلمنت

فیلم جاده قدیم

«جاده قدیم» به کارگردانی منیژه حکمت دومین فیلمی بود که در روز اول جشنواره اکران شد. خانم حکمت در کنار بازیگران فیلم «جاده قدیم»، مهتاب کرامتی، ترلان پروانه و محمدرضا غفاری فیلمش را دید و در کنار آنها و سایر عوامل درباره هدف و دغدغه‌اش برای ساخت چنین درامی توضیح داد. کارگردان «زندان زنان» گفت که قضاوت درباره این فیلم را می‌خواهد به عهده بیننده بگذارد.

فیلم «جاده قدیم» درامی اجتماعی است که حور محور مصائب و مشکلات زنان در جامعه می‌چرخد و سختی‌هایی که شرایط به آنها تحمیل می‌کند.

فیلمنت-جاده-قدیم

انیمیشن «فیلشاه»

«فیل شاه» دومین انیمیشنی است که در کنار فیلم‌های سینمایی در بخش سودای سیمرغ قرار می‌گیرد.

انیمیشن سینمایی «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان بعد از انیمیشن «شاهزاده روم» ساخته شده است. این انیمیشن کاری کاملا متفاوت از محمدین است که در جشنواره فیلم فجر ۹۶ حضور یافته است.

انیمیشن-فیلشاه-فیلمنت

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ بهمن آغاز به کار کرد و تا ۲۲ بهمن ادامه دارد. در جشنواره فیلم فجر ۹۶ فیلم­های اتاق تاریک، امپراطور جهنم، امیر، بمب، به وقت شام، تنگه ابوقریب، جاده قدیم،‌جشن دلتنگی، چهارراه استانبول، خجالت نکش، دارکوب، سرو زیر آب،‌سوء تفاهم،‌لاتاری، ماهورا، مغزهای کوچک زنگ زده و… حضور داشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *