فیلم های جشنواره کن ۲۰۱۸

«همه می دانند» ساخته اصغر فرهادی کن را افتتاح می‌کند

۲۹ فروردین ۱۳۹۷

جشنواره کن ۲۰۱۸ به زودی در بندر کن واقع در جنوب فرانسه برگزار می‌شود و در آن ۳۵ فیلم شامل ۱۸ اثر در بخش رقابتی برای کسب جایزه نخل طلا، ۱۵ اثر در بخش نوعی نگاه و ۲ اثر نیز خارج از مسابقه حضور دارند. آنچه در ادامه می‌آید فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ است.

همه می دانند (TODOS LO SABEN)

فیلم همه می دانند ساخته اصغر فرهادی، فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ است. اثری کاملا اسپانیایی که غیر از کارگردان، تنها ایرانی حاضر در فهرست عوامل هایده صفی یاری تدوینگر شاخص سینمای ایران است. همه می دانند، اثری روانشناختی درباره سفر چالش برانگیز کارولینا از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا است.

در جنگ (AT WAR)

فیلم در جنگ دیگر شرکت کننده در جشنواره کن ۲۰۱۸ است. استفان بریزه کارگردان این درام  با اینکه انگلیسی است، اما فیلمش به عنوان نماینده کشور فرانسه در این فستیوال شرکت کرده است.

مرد سگی (DOGMAN)

جشنواره کن ۲۰۱۸ از سینمای ایتالیا هم فیلم دارد. مرد سگی پنجمین فیلم ماتئو گارونه کارگردان ایتالیایی است. درامی که با آن ماتئو منتظر است برای سومین بار نخل طلا را از آن خود کند.

کتاب تصویر (LE LIVRE D’IMAGE)

ژان لوک گدار کارگردان موج نوی فرانسه، فیلم کتاب تصویر را به جشنواره کن ۲۰۱۸ آورده که شصتمین اثر این استاد دانشگاه پاریس است.

آساکو I و II (یا حتی اگر من را پیدا کنی) ASAKO I & II (NETEMO SAMETEMO)

فیلم آساکو I و II (یا حتی اگر من را پیدا کنی) نماینده سینمای ژاپن در جشنواره کن ۲۰۱۸ است. ریوسوکی هاماگوچی این فیلم رمانتیک را به شهر کن فرانسه آورده است تا به عنوان یک «فیلم اولی» شگفتی آفرین شود.

فرشته متاسف (SORRY ANGEL)

فیلم فرشته متاسف اثر کریستف اونوره فرانسوی هم برای پخش در مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ انتخاب شده است. درامی که سومین اثر خالقش است و کریستف امیدوار است بتواند برای نخستین بار برنده نخل طلا شود.

دختران خورشید GIRLS OF THE SUN

فیلم دختران خورشید ساخته اوا هوسون یکی دیگر از آثار شرکت کننده در جشنواره کن ۲۰۱۸ است. در این اثر، گلشیفته فراهانی در نقش بهار در کنار امانوئل برکو در نقش ماتیلدا به ایفای نقش می‌پردازد.

سه رخ THREE FACES

جعفر پناهی دیگر کارگردان ایرانی، برای جشنواره کن ۲۰۱۸ فیلم سه رخ را داده است. بهناز جعفری دیگر بازیگر ایرانی جشنواره کن ۲۰۱۸ است. او در کنار مرضیه رضایی و مائده ارتقایی قرار است شرایط خاص سه هنرپیشه ایرانی را بازی کند.

خاکستر خالص ترین سفید است ASH IS PUREST WHITE

فیلم خاکستر خالص ترین سفید است، از آثار بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ است. این فیلم که توسط جیا ژانکو کارگردان چینی ساخته شده، پیش بینی می‌شود برای دومین بار نخل طلا را به مجموعه افتخارات سازنده‌اش اضافه کند.

دزدان فروشگاه (SHOPLIFTERS)

هیروکازو کورئیدا، فیلم دزدان فروشگاه را روانه جشنواره کن ۲۰۱۸ کرده است. هیروکازو که فیلمنامه نویس و تدوینگر شاخص سینمای ژاپن نیز است، امیدوار است پس از دو دوره نامزد شدن، این بار بهترین جایزه جشنواره کن را از آن خود کند.

کفرناحوم (CAPERNAUM)

کارگردان زن لبنانی، نادین لبکی با فیلم کفرناحوم به جشنواره کن ۲۰۱۸ آمده است. کفرناحوم دومین فیلم بلند سینمایی اوست.

سوختن (BUH-NING)

فیلم سوختن فیلمی معمایی از سینمای کره است. لی چانگ دونگ در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ فیلمی را آورده که اقتباسی از رمان سوزاندن انبار نوشته هاروکی موراکامی است.

بلکککلنزمن (BLACKKKLANSMAN)

اسپایک لی کارگردان مطرح آمریکایی در جشنواره کن ۲۰۱۸ فیلم بلکککلنزمن را برای قضاوت آورده است. بلکککلنزمن درامی است که بر اساس اثر ادبی سیاه کلانسمن رون استالورث جلوی دوربین رفته است.

زیر دریاچه نقره ای (UNDER THE SILVER LAKE)

فیلم زیر دریاچه نقره ای دیگر فیلم آمریکایی جشنواره کن ۲۰۱۸ است که توسط دیوید رابرت میچل عضو هیات داوران جشنواره کن ۲۰۱۶ نوشته و مقابل دوربین رفته است.

جنگ سرد (ZIMNA WOJNA)

یکی دیگر از آثار بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸، فیلم جنگ سرد است. فیلمی از پاوو پاولیکوفسکی که امید است نخل طلا را هم در کنار جایزه اسکار و بفتا به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند.

لازاروی خوشحا (LAZZARO FELICE)

فیلم لازاروی خوشحال اثر آلیس رورواچر از دیگر فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره کن ۲۰۱۸ است که سومین فیلم بلند این کارگردان آلمانی- ایتالیایی محسوب می شود.

یوم الدین (YOMEDDINE)

ابوبکر شرقی کارگردان مصری اثر شاخص خود فیلم یوم الدین را به جشنواره کن ۲۰۱۸ آورده است. یوم الدین تنها فیلم کمدی بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ است.

تابستان (LETO)

فیلم تابستان ساخته کارگردان روسی، کیریل سربرنیکوف، آخرین فیلم بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۸ است، اثری از دومین «فیلم اولی» این فستیوال فرانسوی.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ از تاریخ ۸ تا ۱۹ماه می (۱۸ تا ۲۹ اردیبهشت) در شهر ساحلی کن برگزار خواهد شد.

 

نام فارسی نام اصلی کارگردان کشور
همه می‌دانند TODOS LO SABEN اصغر فرهادی اسپانیا
سه رخ THREE FACES جعفر پناهی ایران
مرد سگی DOGMAN مائتو گارونه ایتالیا
در جنگ AT WAR استفان بریزه فرانسه
کتاب تصویر LE LIVRE D’IMAGE ژان لوک گدار فرانسه
آساکو I و II ASAKO I & II ریوسوکی هاماگوچی ژاپن
فرشته متاسف SORRY ANGEL کریستف اونوره فرانسه
دختران خورشید GIRLS OF THE SUN اوا هوسون فرانسه
خاکستر خالص ترین سفید است ASH IS PUREST WHITE جیا ژانکو چین
دزدان فروشگاه SHOPLIFTERS هیروکازو کورئیدا ژاپن
کفر ناحوم CAPERNAUM نادین لبکی لبنان
سوختن BUH-NING لی چانگ دونگ کره جنوبی
بلکککلنزمن BLACKKKLANSMAN اسپایک لی امریکا
زیر دریاچه نقره ای UNDER THE SILVER LAKE دیودی رابرت میچل امریکا
جنگ سرد ZIMNA WOJNA پاوو پاولیکوفسکی لهستان
لازاروی خوشحال LAZZARO FELICE آلیس رورواچر ایتالیا
یوم الدین YOMEDDINE ابوبکر شوقی مصر
تابستان   LETO کبریل سربرنیکوف روسیه

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *