«صدایی از سنگ» را می‌شنویم

صدای مادری که خانه را ترک نکرده است

۲۲ آبان ۱۳۹۶

صدایی از سنگ (Voice from the Stone) فیلم معمایی و دلهره‌آوری است که در فضای ماورایی اتفاق می‌افتد.

در این فیلم با پرستار جوانی همراه می‌شویم که بعد از جنگ جهانی دوم در منطقه‌ای در توسکانی ایتالیا، برای مراقبت از پسر نوجوانی به نام جیکوب به قلعه محل زندگی او می‌رود.

این پرستار که ورونا نام دارد باید از جیکوب مراقبت کند که شاهد مرگ مادرش بوده و پس از آن دیگر حرف نزده است.
ورونا از درون جنگلی تاریک و مه گرفته تنها با یک چمدان به آن قلعه می‌رود بدون اینکه از چند و چون محل کار جدیدش و اتفاقاتی که در آن رخ داده اطلاع داشته باشد.

پرستار جوان در آنجا به سختی با جیکوب ارتباط برقرار می‌کند اما بعد از مدت کوتاهی جیکوب بدون اینکه کلامی به زبان بیاورد او را با مادرش مقایسه می‌کند، علاوه بر این خدمت‌کار هم او را با خانم پیشین خانه مقایسه می‌کند و این نگاه ساکنان قلعه مسئولیت او را سنگین‌تر و موقعیت او را حساس‌تر می‌کند.

آنچه جیکوب از لحظه مرگ مادرش به یاد دارد این است که او دوباره از طریق دیوارهای قلعه با پسرش حرف خواهد زد و تنها یک خانم جوان این صداها را خواهد شنید؛ بنابر این جیکوب از ورونا انتظار دارد به صداها و زمزمه‌هایی که از در و دیوار خانه در نیمه شب شنیده می‌شود به دقت گوش دهد و حرف‌های مادرش را به او بگوید.

پرستار جوان در ابتدا این داستان را باور نمی‌کند تا اینکه اتفاقات درون قلعه و رفتار آدم‌ها نظر او را عوض می‌کند. اکنون او باید تصمیم بگیرد که با این شرایط سخت چه کند.

تاریخ اکران «صدایی از سنگ» ۲۸ آپریل ۲۰۱۷ (۸ اردیبهشت) بود و بعد از آن وارد شبکه نمایش خانگی شد. امیلیا کلارک بازیگری که با سریال پر مخاطب بازی تاج و تخت (Game of Thrones) و نقش دنریس تارگریان بر سر زبان‌ها افتاد، نقش این پرستار جوان را بازی می‌کند.

«صدایی از سنگ» اولین فیلم بلند اریک دی هاول است و آن را بر اساس رمانی ایتالیایی به همین نام به قلم سیلویو رافو ساخته است.

هاول با صداگذاری و موزیک متن مناسب همچنین با قاب‌بندی و نورپردازی جوی شبیه به دوران گوتیک درون قلعه ترسیم کرده و توانسته فضای تسخیر شده و دلهره آوری را به بیننده القا کند.

این فیلم با دوبله اختصاصی در سامانه فیلم‌نت برای مشاهده و دانلود علاقمندان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *