دنیای «روشن» اما مه‌آلود یک اُرک

فیلم Bright  

۲۳ دی ۱۳۹۶

برایت Bright  فیلم سینمایی جسورانه‌ای است که شبکه نمایش آنلاین نتفلیکس Netflix به تازگی آن را راهی پرده سینماها کرده است، فیلمی که تاریخچه فیلم‌های پلیسی را چند پله جابه‌جا کرد و نظرات و نقدهای مختلفی را نیز به همراه داشته است.

نویسنده و کارگردان فیلم‌های: زمان‌های خشن (Harsh Times) (2008)، آخرین گشت (End of Watch) (2012) و جوخه انتحار (Suicide Squad) (2016)، این‌بار تصمیم گرفته تا ژانر فیلم‌های پلیسی را به درامی تبدیل کند که در آن، تخیل و واقعیت با هم یکی می‌شوند. دیوید آیر در فیلم پلیسی درخشان Bright) 2017) با انتخاب هوشمندانه ویل اسمیت در نقش پلیس، خاطرات روزهای شیرین پسران بد را زنده کرده است اما این‌بار شریک ویل نه یک انسان، که موجودی عجیب‌الخلقه است!

فیلم برایت با استفاده از تکنیک خلق جهان‌های موازی، نیویورکی را به تصویر می‌کشد که در آن، انسان‌ها در کنار اُرک‌ها زندگی می‌کنند؛ موجوداتی که اگرچه هم قد و قواره‌ی آدم‌ها هستن، اما ظاهر عجیب و غریبی دارند و پایشان از دنیای دیگری به اینجا باز شده است.

داستان فیلم درخشان

ماجرای فیلم درخشان حول محور دو افسر پلیس شکل می‌گیرد، افسرانی که یکی انسان (ویل اسمیت) و دیگری یک اُرک (جوئل ادگرتون) است! اُرکی که برای اولین بار در تاریخ زندگی نژادش توانسته به چنین مقامی دست پیدا کند و در کنار انسان‌ها، حافظ امنیت جامعه‌ای باشد که هنوز با این شکل از همزیستی به طور کامل خو نگرفته است.

فیلم درخشان (Bright) با گرافیتی‌هایی شروع می‌شود که سطح دیوارهای نیویورک را پوشانده‌اند، تصاویری که بیش از پیش، فاصله‌ی بین انسان‌ها با گونه‌ی دیگری از موجودات را نشان می‌دهد. جالب است که آدم‌ها دیگر درگیر تبعیض نژادی و قومی بین خودشان نیستند و حالا قصد دارند بلایایی را که یک روز سر خودشان می‌آمده، سر آن «دیگر»ی‌هایی بیاورند که ظاهرشان زمین تا آسمان با آن‌ها تفاوت دارد.

در تاریک و روشن فیلمی که در عنوانش، تناقض بزرگی به چشم می‌خورد، دنیای مه‌آلودی به تصویر کشیده می‌شود که داریل وارد با هنرنمایی ویل اسمیت و نیک جاکوبیِ اُرک با بازی جوئل ادگرتون، از دست دنیای دیوانه‌ای عاصی شده‌اند که خودشان بخش مهمی از آن محسوب می‌شوند و حالا باید از آن حفاظت کنند.

علاقمندان به تماشای آنلاین فیلم و دانلود فیلم پلیسی می‌توانند این ارائه متفاوت را در کنار سایر فیلم‌های جدید هالیوود در وب‌سایت فیلم نت مشاهده و دانلود نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *