فیلم «It» توهم یا واقعیت

داستان فیلم it

۴ دی ۱۳۹۶

1 دیدگاه

«فیلم IT»  از آخرین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ در ژانر وحشت است که با اقتباس از رمانی هزار صفحه‌ای به همین نام به قلم استیون کینگ (Stephen King) ساخته شده است.

اندی موشیاتی در کارنامه هنری خود کمتر از ۱۰ فیلم بلند و کوتاه را کارگردانی کرده است که از بین آنها فیلم it، ماما (Mama) و فیلم کوتاه ماما در ژانر وحشت ساخته شده‌اند.

داستان فیلم ترسناک «it» درباره هفت نوجوان است که همه به واسطه طرد شدن از اجتماع دوستانشان دور هم جمع شده‌اند. درواقع داشتن یک یا چند مشکل جسمی و خانوادگی وجه اشتراک آنهاست، همان دلیلی که آنها را به دوستانی صمیمی و متحد تبدیل می‌کند. این فیلم همانند کتاب توجهش را به دنیای کودکانه و آرمان‌ها، آرزها و البته کابوس‌ها، ترس‌ها و توهم‌های این رده سنی معطوف کرده است و روشی که آنها خارج از دنیای آدم بزرگ‌ها برای حل مشکلاتشان استفاده می‌کنند.

آنها تلاش می‌کنند اجتماع ساده وکوچکشان را در بیابانی دور از شلوغی شهر تشکیل دهند و به رویاها و بازی‌های کودکانه خود رنگ واقعیت بزنند، هوای هم را داشته باشند و به هم اعتماد کنند و قول و قرارهای بزرگسالی را ببندند.

اما در بین این کودکان بیل (Jaeden Lieberher) نسبت به سایرین نقش پررنگ‌تری دارد آن هم به دلیل عذاب وجدانی ست که به خاطر ناپدید شدن برادرش دارد. البته به زعم خودش ناپدید شده چرا که خانواده و سایر اهالی موفق شدند جنازه برادرش، جرجی را پیدا کنند. جرجی به مرگ مشکوکی مرده است و رعب و وحشت ناشی از گم شدن کودکان همچنان گریبان اهالی شهر را گرفته است.

فیلمنت-فیلم-ایت

در فیلم «ایت» می‌بینید که بیل تلاش می‌کند برای رسیدن به هدف خود، یافتن برادرش، سایر اعضای این گروه را با خود همراه کند. در این مسیر پر حادثه همان نبرد کودکانه و صادقانه خیر و شر را خواهیم دید که کودکان داستان، می‌خواهند با شیاطین دنیای بزرگ‌سالان بجنگند و دنیا را از بدی پاک کنند.

فیلمنت-فیلم-it

پنی وایز ترسناک با بازی بیل اسکارشگورد (Bill Skarsgård) شیطان فیلم «آن» یا همان دلقکی است که برای بقا به ترساندن بچه‌ها نیاز دارد.

جیدن لیبرهر، فین ولفهارد، سوفیا لیلیز و کرک اسودو سایر بازیگران فیلم «IT» هستند. این فیلم در آنتاریو، حوالی تورنتو کانادا، فیلم‌برداری شده است.

تاریخ اکران فیلم «آن» که به نام «ایت» نیز شناخته می‌شود ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۷ شهریور) بود و با استقبال خوبی نیز در گیشه داخلی آمریکا و جهان روبه‌رو شد. اگرچه در چند نقد فیلم it می‌بینیم که طرفداران استیون کینگ از این اقتباس چندان راضی نبودند.

علاقمندان به سینمای وحشت برای مشاهده یا دانلود فیلم it با زیرنویس فارسی می‌توانند به فیلم‌ نت مراجعه کنند و از تماشای آنلاین این فیلم و سایر فیلم ها با دوبله فارسی لذت ببرند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *