این تابستان را چگونه گذراندم

کسب تجربه به قیمت زندگی

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

فیلم این تابستان را چگونه گذراندم (How I Ended This Summer) داستان سختی نوع بشر در جدال برای زنده ماندن است که به خلاصه‌ترین روش ممکن نشان داده شده است.
الکسی پوپاگربسکی، کارگردان تازه کار سینمای روسیه، با دیدگاهی کاملا مینیمال درگیری و جدال انسان برای بقا را نشان می‌دهد، جدال بر سر اعتماد، ارتباط و در نهایت تصمیم گیری.
او در این فیلم تنها از دو بازیگر استفاده کرده است، دو بازیگر از دو نسل، یکی با تجربه و دیگری تازه کار. آنچه از زبان دو شخصیت در قالب خاطره می‌شنویم کشته شدن افراد پیش از آنها به دست خرس‌های قطبی است و نگرانی آنها وجود تشعشعات رادیواکتیو در نزدیکی آنهاست. دو نماد از گذشته و آینده بشر.
انتخاب لوکیشن فیلم در منطقه‌ کوهستانی، سرد و بدون سکنه در نزدیکی قطب شمال و رویارویی با خرس قطبی المان‌هایی هستند که استفاده از آنها باعث شده منظور کارگردان به بهترین شکل بیان شود.

خلاصه داستان

دو بازیگر فیلم در منطقه‌ای دورافتاده در ایستگاه هواشناسی مشغول به کار هستند. روزانه چند بار باید آمار و مختصات را به پایگاه اصلی مخابره کنند. جدال با ترس‌ها و خطرها از یک طرف و کار بی وقفه با اعداد و ارقام و دستگاه‌های اندازه‌گیری و رسیدگی به غذا و سایر کارهای محل زندگی از طرف دیگر وقت و ذهن آنها را کاملا درگیر کرده است که خبر اتفاقی ناگوار هم به آنها می‌رسد.

خبر از دست دادن اعضای خانواده درحالیکه آنها در بهترین حالت پنج روز تا نزدیکترین شهر فاصله دارند و تماس تلفی ممکن نیست. روبه‌رو شدن با این اتفاق، چالش جدیدی است که در زندگی روتین و ساعت وار آنها به وجود می‌آید و باید با آن کنار بیایند.

فیلم «این تابستان را چگونه گذراندم» با دوبله فارسی در سامانه فیلم‌نت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *