فیلم‌های عاشقانه‌ای که نباید از دست داد! (بخش دوم)

دانلود و معرفی فیلم‌ عاشقانه

۲۲ مهر ۱۳۹۷

فیلم‌های عاشقانه از لحظاتی سخن می‌گویند که شاید در روزمرگی‌های زندگی گم شده‌اند. از شور و حال احساسی و رمانتیکی حرف می‌زنند که مختص به دوره‌ای خاص از زندگی ما بوده است. شاید آرزو کرده باشیم که این لحظه‌های عاشقانه و رمانتیک، در زندگی‌مان همیشگی باشد. این آرزو را فیلم‌های عاشقانه محقق کرده‌اند. فیلم‌های رمانتیک با به تصویرکشیدن ناب‌ترین لحظه‌های احساسی، تجربه این حس را برای ما رقم می‌زنند. در ادامه بخش اول فیلم‌های عاشقانه‌ای که نباید از دست داد، فیلم‌های دیگری نیز به آن افزوده‌ایم و در این مقاله در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما می‌توانید بهترین فیلم‌ها را از فیلم‌ نت، سایت تماشای آنلاین فیلم دانلود کنید و ببینید.

فیلم‌های عاشقانه:

  1. ۵۰۰ روز تابستان (۵۰۰ Days of Summer) سال تولید: ۲۰۰۹
  2. در حال‌وهوای عشق (In The Mood for Love) سال تولید: ۲۰۰۰
  3. پیش از طلوع (Before Sunrise)/ سال تولید: ۱۹۹۵
  4. آپارتمان ( The Apartment)/ سال تولید: ۱۹۶۰
  5. کازابلانکا (Casablanca)/ سال تولید: ۱۹۴۲

معرفی فیلم‌های عاشقانه

۱٫ ۵۰۰ روز تابستان (۵۰۰ Days of Summer)

۵۰۰ Days of Summer  فیلمی رمانتیک کمدی درام است که در سال ۲۰۰۹ به نمایش درآمد. کارگردان ۵۰۰ Days of Summer ، مارک وب و نویسنده آن اسکات نویشتاتر است. فیلم در ساختار خطی روایت نمی‌شود. در این فیلم، شیفتگی دو جوان به یکدیگر و روند  پیش رفتن رابطه‌شان در برهه‌های مختلف و به صورت نامنظم برای مخاطب به نمایش در می‌آید. مردی با بازیابی خاطره‌هایش ما را با خود همراه می‌کند و به شکست‌هایش می‌اندیشد.

۵۰۰ Days of Summer  با نقش‌آفرینی جوزف گوردون لویت و زویی دشانل در نقش‌های اصلی تام و سامر، محبوبیت بسیار به دست می‌آورد و در گیشه موفقیت خوبی کسب می‌کند و از نظر منتقدان هم امتیازات بالایی گرفت.  

داستان فیلم ۵۰۰ Days of Summer  به روزهای مختلف آشنایی تام و سایر در ۵۰۰ روز ارتباط عاشقانه‌شان می‌پردازد. روایت عاشقانه شیرینی که خود راوی در ابتدای فیلم می‌گوید که این یک فیلم عاشقانه نیست. بازیابی خاطره تام از روز ۴۸۸ آغاز می‌شود و مدام در این ۵۰۰ روز جابه‌جا می‌شود و ما را با خود می‌کشاند.

۲٫ در حال و هوای عشق (In the Mood for Love)   

In the Mood for Love فیلمی که هرگز از خاطرتان نمی‌رود. صحنه‌های بلوری و عاشقانه، همراه با موسیقی احساسی و پرشور آن از صحنه‌های ماندگار در ذهن شما خواهد بود. وونگ کار وای کارگردان در حال و هوای عشق است که در سال ۲۰۰۰ اکران شد و تحسین مردم و منتقدان را به خود جلب کرد.

In the Mood for Love فیلمی عاشقانه درباره دو همسایه است که عاشق یکدیگر می‌شوند؛ اما عشق آن‌ها در نورهای رنگی و نوایی درونی جلوه می‌یابند. اسلوموشون‌های فیلم همراه با فیلمبرداری درخشانش شما را خیره می‌کند و همراه این دو عاشق می‌کشاند.  دو بازیگر مطرح فیلم In the Mood for Love ، مگی چونگ و تونی لیانگ به خوبی از پس نقش خود برآمده‌اند و بیننده را با خود همراه می‌کنند. مرد عاشق جایی در فیلم می‌گوید که عشق‌هایی که به زبان نمی‌آیند، همیشگی می‌مانند؛ رمانسی جاودان.

۳٫ پیش از طلوع (Before Sunrise)

Before Sunset ریچارد لینکیتر فیلم عاشقانه آرامی ست که چون نسیمی که در حال وزیدن است، حسی گوارا و خنک در مخاطب ایجاد می‌کند. لینکلیتر کارگردان پرکاری بوده است؛ اما سه گانه‌ عاشقانه اش از محبو‌ب‌ترین و معروف‌ترین فیلم‌های اوست؛ فیلم‌های «پیش از طلوع/ Before Sunset» در سال ۱۹۹۵، پیش از غروب (Before Sunset) در سال ۲۰۰۴ و  پیش از نیمه شب (Before Midnight) در سال ۲۰۱۳٫

Before Sunset روایت مردی آمریکایی و زنی فرانسوی‌ست که هردو در دهه بیست زندگی‌سان به سر می‌برند. آن‌ها در قطاری در اروپا با هم آشنا می‌شوند. در وین پیاده شده و ۱۴ ساعت را با هم می‌گذرانند. سلین و جسی دو عاشق این فیلم‌اند که جولی دلپی و ایتن هاوک این نقش‌ها را بر عهده دارند. آن‌ها قرار می‌گذارند که شش ماه بعد یکدیگر را ملاقات کنند؛ اما روزگار چنین پیش نمی‌رود.

Before Sunset عاشقانه‌ای ساده است که در عمق احساس و سخنان دو بازیگر مطرح فیلم جاری می‌شود.

فیلم‌های عاشقانه را می‌توانید در فیلم نت، سایت تماشای آنلاین فیلم ببینید.   

  

۴٫ آپارتمان (The Apartment)

The Apartment در سال ۱۹۶۰ به کارگردانی بیلی وایلدر ساخته شده است. بیلی‌ وایلدر را شاید با «غرامت مضاعف» و «بعضی‌ها داغشو دوست دارند» به یاد بیاورید. وایلدر آپارتمان و بعضی‌ها داغشو دوست‌ دارند را با همکار فیلمنامه‌نویس خود، دایموند می‌نویسد و شاهکاری رمانتیک و عاشقانه و در عین حال کمدی می‌آفریند.

The Apartment روایت مردی به نام لمون است که کارمندی دون پایه در یک شرکت بزرگ است و برای ترقی، کلید آپارتمانش را به رؤسای خود می‌دهد. لمون عاشق دختر زیبای آسانسورچی‌ست؛ اما دختر زیبا که نقشش را شرلی مک‌لین بازی می‌کند، با یکی از رؤسای لمون رابطه دارد.

فیلم عاشقانه آپارتمان، برنده ۵ جایزه از جشنواره اسکار شد و تبدیل به شاهکاری رمانتیک و کمدی در تاریخ سینما گردید.

۵٫ کازابلانکا (Casablanca)

Casablanca رمانسی در بحبوحه جنگ؛ عاشقانه‌ای برای زیستن؛ زوجی برای عشق و هزار عنوان دیگر برای فیلمی که چندین سال از نظر مخاطبان و منتقدان بهترین فیلم عاشقانه انتخاب شده است. کازابلانکا در سال ۱۹۴۲ به کارگردانی مایکل کوتیز به نمایش درمی‌آید.

Casablanca مورد توجه موج نویی‌های فرانسه از جمله فرانسوا تروفو و آندره بازن هم قرار می‌گیرد و هم‌چنین برنده سه جایزه اسکار می‌شود.   

همفری بوگارت و اینگرید برگمن زوج عاشقی‌اند که در این فیلم رمانتیک در نقش‌های ریک و ایلزا هنرنمایی می‌کنند. در این روایت به نوعی با مثلث عشقی روبه‌رو هستیم که پل هنرید ضلع دیگر آن را می‌سازد. ریک و ایلزا پیش از جنگ رابطه‌ای عاطفی و عاشقانه داشته‌اند؛ اما جنگ روابط آن‌ها را دچار جبری می‌کند که دلخواه هیچ‌کدام نیست. آن‌ها بعد از چندین سال یکدیگر را در کافه ریک می‌بینند و این بار فرد سومی هم در کار است. مثلث عشقی که ریک به خاطر شرافت وطنش، از آن خارج می‌شود.

شما می‌توانید فیلم‌های عاشقانه را در فیلم نت، سایت تماشای آنلاین فیلم ببینید.

فیلم نت، لذت تماشا، هرلحظه، هر کجا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *