شگفت‌انگیزان ۲باره برمی‌گردند!

شگفت‌انگیزان 2 با جک جک

۶ آبان ۱۳۹۷

ابرقهرمانان و شگفت‌انگیزان ۱

The Incredibles در سال ۲۰۰۴ با کارگردانی براد برد (Brad Bird) اکران شد و این محصول شرکت پیکسار به شدت مورد استقبال مردم و منتقدان واقع شد. داستان شگفت‌انگیزان، داستان ابرقهرمان‌هاست و مانند سایر داستان‌های ابرقهرمانی، نزاع بین خیر و شر و مبارزه ابرقهرمانان با اشرار، بن‌مایه اصلی آن محسوب می‌شود.

همانطور که در شگفت‌انگیزان نیز دیده می‌شود، مردم در چنین داستان‌هایی نقش‌های انفعالی دارند و جبهه خیر و شر؛ یعنی قهرمانان و شرورها، در نبردی سخت با یکدیگر هستند. عموماً داستان‌ اینگونه آغاز می‌شود که عاملی درونی یا بیرونی جامعه را تهدید می‌کند و باعث برهم‌خوردن نظم و سلامت زندگی مردم می‌شود. در همین نقطه ابرقهرمانان وارد عمل می‌شوند و با قدرت‌های خارق‌العاده‌شان جامعه و مردم را نجات می‌دهند.

داستان‌های ابرقهرمانانه، ریشه‌های فلسفی دارند و به برتری انسان اشاره و نقش پررنگ او اشاره می‌کنند.

The Incredibles 1 با نمایش مصاحبه‌ای از سه قهرمان اصلی فیلم شروع می‌شود. آن‌ها از زندگی شخصی خود و کارهایی که برای حفاظت و مراقبت از مردم کردند، می‌گویند. آن‌ها مشغول زندگی عادی خود هستند تا اینکه شخصی شرور به اسم «Underminer» به شهر حمله می‌کند و می‌خواهد از گاوصندوق بانک مرکزی سرقت کند. The Incredibles دست به کار می‌شوند. لباس‌های ابرقهرمانی‌شان می‌پوشند تا مقابل او بایستند. آن‌ها تا حدی موفق می‌شوند؛ اما «Underminer» موفق به فرار می‌شود و خرابی و خساراتی به شهر وارد می‌شود که دولتمردان از دست شگفت‌انگیزها خسته می‌شوند و شگفت‌انگیزها را به حومه شهر تبعید می‌کنند.

شگفت‌انگیزان ۲ (The Incredibles 2) وارد می‌شوند!

The Incredibles 2 چهارده سال بعد با همان کارگردان به بازار آمد. این انیمیشن ابرقهرمانانه، در ژانر علمی‌تخیلی و ماجراجویانه ساخته شده و محصول کمپانی والت دیزنی استودیو موشن پیکچرز (Walt Disney Studios Motion Pictures) است. براد برد (Brad Bird) کارگردان آثاری مثل غول آهنی (The Iron Giant)، موش سرآشپز (Ratatouillee) باز به سراغ شگفت‌انگیزان رفته است و این بار The Incredibles را با چالشی تازه روبه‌رو کرده است.

The Incredibles 2 با بازیگران و هنرمندان محبوبی همچون کریگ تی. نلسن در نقش باب پار، هالی هانتر در نقش هلن پار، سارا واول در نقش ویولت پار، هاک میلنر در نقش دش پار، ساموئل ال. جکسون در نقش فروزون، جان راتزنبرگر در نقش آندرماینر، برد برد در نقش ادنا مد، باب ادنکیرک در نقش وینستون دور، کاترین کینر در نقش اولین دور، جاناتان بانکز در نقش ریک دیکر، سوفیا بوش در نقش ووید و ایزابلا روسلینی در نقش امباسدور شکل گرفته است که قطعاً دوبله چنین اثری نیز باید بسیار قوی انجام شود تا حق مطلب این انیمیشن ادا گردد.

در فیلم نت، این اتفاق رخ داده است و تیم قوی و حرفه‌ای برای دوبله فیلم گرد هم آمدند. افرادی مثل اشکان صادقی، نیما رئیسی، آرزو آفری، مرجانه فشنگچی، سحر چوبدار و… . این افراد دوبله  The Incredibles 1 را نیز انجام دادند و خاطره‌های خوشی را برای ما رقم زدند. شما می‌توانید در فیلم‌نت، سایت تماشای آنلاین فیلم، The Incredibles را همراه با دوبله‌ای خاطره‌انگیز جذاب ببینید، همچنین انیمیشن‌های جذاب را در صفحه انیمیشن فیلم‌نت دنبال کنید.                                                                                                    

داستان The Incredibles 2

The Incredibles 2 دقیقاً پس از پایان قمست اول آغاز می‌شود. خانواده شگفت‌انگیز یعنی باب و هلن پدر و مادر و ۳ فرزند به نام‌های ویولت، دش و جک جک در حومه شهر زندگی می‌کنند و وضع خوبی ندارند. باب و هلن در فکرند که کار اداری ساده‌ای را انتخاب کنند و به زندگی عادی و آرام بپردازند؛ زیرا ابرقهرمانی غیرقانونی اعلام شده است. در این شرایط که باب و هلن به کلی از ادامه ابرقهرمانی ناامید شده‌اند، فروزن از راه می‌رسد و به آن‌ها خبر می‌دهد که مردی می‌خواهد دوباره آن‌ها را به صحنه برگرداند. فروزن و باب و هلن (دختر لاستیکی) هر سه به ملاقات مرد می‌روند. آن‌ها در واقع خواهر و برادر بسیار ثروتمندی هستند که شرکت مخابراتی بزرگی دارند و پدرشان عاشق ابرقهرمان‌ها بوده است. این خواهر و برادر می‌خواهند تا فعالیت ابرقهرمان‌ها را دوباره قانونی کنند. آن‌ها برای شروع کار هلن (دختر لاستیکی) را انتخاب می‌کنند تا مأموریت‌هایی انجام دهد. خواهر باهوش داستان، دستگاه‌ها و اختراعات بزرگی دارد که همه به نام برادر تمام شده‌اند؛ زیرا او مسئول فروش آن‌ها بوده است. این بار خواهر دوربینی در لباس ابرقهرمان‌ها جای داده است تا واقعیت ماجرا از دید آن‌ها دیده شود و نه فقط خرابی‌ها و دردسرهای بعد از انجام‌شدن یک مأموریت سخت. برای این کار دختر لاستیکی باید از پیش خانواده خود برود و کارها را به باب بسپارد. او ابتدا موافق نیست و تمایل ندارد خانواده‌اش را تنها بگذارد؛ اما باب او را راضی می‌کند تا به خاطر برگرداندن تمام ابرقهرمان‌ها به زندگی و قانونی‌شدن فعالیت‌هایشان این کار را بپذیرد. باب همراه با ویولت، دش و جک جک تنها می‌ماند و در یکی از شب‌ها متوجه می‌شود جک جک دارای قدرت خارق‌العاده‌ایست و تمام قدرت‌های ابرقهرمانانه را یک جا دارد. از طرفی دختر لاستیکی نیز درگیر مسائلی می‌شود و در دردسر می‌افتد. این بار فرزندان باب و هلن وارد کار می‌شوند و حماسه می‌آفرینند.

The Incredibles 2 از معدود دنباله‌هایی محسوب می‌شود که توانسته طرفداران خود را حفظ کند و انتظارات مخاطبان را برآورده کند و حس و حال قسمت قبلی خود (شگفت‌انگیزان ۱) را نیز در قسمت بعدی ایجاد نماید.

ابر قهرمان و ابرشرور در شگفت‌انگیزان ۲

همانطور در ابتدای مقاله اشاره کردیم، در داستان‌های ابرقهرمانانه نیروی خیر و شر مقابل هم قرار می‌گیرند. شخصیت‌های منفی این داستان‌ها شخصیت‌های قوی‌ای هستند که در خاطر می‌مانند مثل شخصیت سیندروم؛ اما در شگفت‌انگیزان ۲ ما گویی با شخصیت شرور واقعی روبه‌رو نیستیم. همچنین حضور دیگر ابرقهرمانان و به خصوص جک جک، وزنه را در بخش ابرقهرمانان سنگین‌تر کرده است؛ اما قدرت رسانه همه این ابرقدرت‌ها را باطل کرده است و نه فقط یک ابرشرور انسانی.   

The Incredibles 2 را با دوبله فوق‌العاده جذابش در فیلم‌نت ببینید. همچنین می‌توانید به روزترین و بهترین آثار سینمایی را در فیلم‌نت دانلود کنید و تماشا کنید. لذت تماشا را با فیلم‌نت تجربه کنید. فیلم‌نت لذت تماشا، هرلحظه، هرکجا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *