شهرزاد؛ پایان تلخ یک عاشقانه

شهرزاد تمام شد

۲۰ خرداد ۱۳۹۷

«شهرزاد» تمام شد. عاقبت این مجموعه پرطرفدار به روزهای پایانی خود رسید و مخاطبان آن باید با شخصیت‌های دوست‌داشتنی آن خداحافظی کنند. حالا دیگر سرنوشت درهم تنیده شهرزاد و قباد و فرهاد به نقطه‌ای ختم می‌شود و احتمالا هر کدام به سوی راهی خواهند رفت.

سریال «شهرزاد» خیلی زود از همان روزهای اولی که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرد که روزهای دوشنبه بی‌صبرانه منتظر قرار هفتگی خود بودند. این قرار منظم و بی‌تاخیر بعد از پایان فصل اول دو بار دیگر هم تکرار شد و حالا با پایان فصل سوم وقت خداحافظی فرا رسیده است.

فصل اول شهرزاد از مهرماه سال ۹۴ در شبکه نمایش خانگی عرضه شد و خیلی زود اسمش بر سر زبان‌ها افتاد و همه جا از آن صحبت می‌شد. بی‌اغراق دوشنبه‌ها صبح از همان ساعات اولیه مرد و زن و کوچک و بزرگ از سوپری‌های محل و یا فروشگاه‌های فیلم و موسیقی سراغ قسمت‌های جدید «شهرزاد» را می‌گرفتند. داستان جذاب و عاشقانه «شهرزاد» در کنار بازی‌های خوب، متن قوی، نداشتن محدودیت‌هایی که سریال‌های تولیدی صدا و سیما با آن دست به گریبان هستند، روایت جذاب از برهه‌ای از تاریخ معاصر ایران، طراحی لباس و صحنه متفاوت و گریم قابل توجه بازیگران دست به دست هم داد تا در هر محفلی صحبت از این سریال به میان آید و آن را ممتاز و دیدنی و پرطرفدار کند. با این همه موفقیت «شهرزاد» و اقبال فراوان از آن گرچه خیرکننده بود اما نباید فراموش کرد که کارگردانی حسن فتحی هم حساب شده بود. در کنار همه این‌ها نباید از ترانه‌های عاشقانه‌ای که با صدای محزون و خش‌دار محسن چاوشی خوانده می‌شد گذشت.

بازیگران «شهرزاد» اغلب از چهره‌های مشهور سینما و تلویزیون بودند. علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار در کنار گلاره عباسی، امیرحسین فتحی، مهدی سلطانی، نسیم ادبی، فریبا متخصص و… ترکیب جذاب و تاثیرگذاری به وجود آوردند.

فصل اول شهرزاد در حالی به پایان رسید که قصه ناتمام مانده بود و حالا تماشاچیان این مجموعه در انتظار باقی ماجرا بودند.

فصل دوم شهرزاد خرداد ماه ۹۶ آغاز شد و در ۱۵ قسمت ادامه یافت. این فصل همان داستان عاشقانه را پیش برد و ماجراهای فرهاد و شهرزاد که حالا به هم رسیده بودند را ادامه داد. فصل دوم شهرزاد با نبود بازیگرانی همچون علی نصیریان که نقش کلیدی در فصل اول داشت و همچنین آمدن بازیگرانی مانند رضا کیانیان، رویا نونهالی، امیر جعفری و آتنه فقیه‌نصیری ساخته شد. خیلی‌ها گفتند که ادامه «شهرزاد» به جذابیت‌ قبل نیست اما وسوسه دیدن دنباله ماجرای شهرزاد و قباد و فرهاد همچنان عده‌ای زیادی را پای این مجموعه جذاب حسن فتحی نشاند.

فصل سوم شهرزاد از بهمن‌ماه سال گذشته در شبکه نمایش خانگی عرضه شد و این هفته آخرین قسمت این فصل و مجموعه به دست مخاطبان می‌رسد. در فصل سوم هم همچنان جنگ و جدال قباد و فرهاد بر سر شهرزاد ادامه داشت و با نبود بزرگ آقا و از هم پاشیدن خانواده دیوان‌سالار، شخصیت‌های دیگر سریال هم فرصت عرض اندام پیدا کردند. با این حال باز هم برخی بهانه داشتند و ادامه‌های «شهرزاد» را به جذابیت نخستین فصل آن ندانستند و از پیگیری آن خودداری کردند اما آنها که وفادار ماندند و حتی بیشتر از پیش به این مجموعه علاقه‌مند شدند، پای حسن فتحی و «شهرزاد» ماندند و این هفته با حسرت پایان احتمالا همیشگی «شهرزاد» را تماشا خواهند کرد. سریالی که بدون شک یکی از تولیدات بسیار موفق شبکه نمایش خانگی لقب گرفته است و به عنوان اثری در خور توجه در کارنامه سازندگان آن ثبت شده است.

برای دانلود سریال و مشاهده آنلاین آخرین قسمت «شهرزاد» به سامانه فیلم‌نت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *