«شمعی در باد» داستان تزلزل

همه ما در انتخاب راه درست، اشتباه می‌کنیم

۱۶ مهر ۱۳۹۶

شمعی در باد درام اجتماعی است که از زندگی روزمره خیلی از جوان‌ها الهام گرفته شده و شخصیت‌های فیلم افرادی معمولی هستند که همه ما ممکن است جای آنها باشیم یا در اطرافمان افرادی مشابه آنها را دیده باشیم.
قهرما داستان «شمعی در باد» پسر جوانی است به نام فرزين با بازی بهرام رادان، به تازگی از دانشگاه انصراف داده است، پدر و مادرش از هم جدا شده اند و او با مادرش زندگي مي‌كند.
مادر فرزين قصد ازدواج مجدد دارد و فرزين هم بين ماندن در کنار مادرش و رفتن از كشور و زندگی با پدرش مانده است. فرزین در میان انواع و اقسام پريشاني‌ها و اضطراب‌ها خود را تنها و بدون پشتیان می‌بیند تا اینکه با یک موسسه خیربه و سپس با بانی آن، دختری به نام آیدا، آشنا می‌شود. این آشنایی باعث آرامش نسبی او می‌شود و در نهایت تصمیم به ازدواج با آیدا می‌گیرد.
این آرامش هم دوام چندانی ندارد و مشکلات بزرگ‌تر و بیشتری برایش به وجود می‌آید. سختی در زندگی جدید باعث آشفتگی بیشتر او می‌شود و در نهایت مسیرش به دوستان ناباب و راه خلاف و مواد مخدر ختم می‌شود.
قهرمان این داستان بارها با چالش‌های سخت و جدی در مسیر زندگی‌اش روبه‌رو می‌شود و در نهایت تنها خود اوست که باید بین خیر و شر، راهش را پیدا کند.
داستان فرزین بی شباهت به زندگی بی‌سر و سامان بچه‌های طلاق نیست که بر سر دوراهی انتخاب بین پدر و مادرشان مانده‌اند و تصمیم گیری برای سرنوشتان با سختی و مشکل همراه است.

«شمعی در باد» به کارگردانی پوران درخشنده در سال ۱۳۸۲ ساخته شد. درخشنده به همراه محمدهادی کریمی نوشتن فیلم‌نامه این درام اجتماعی را بر عهده داشند.
علاوه بر بهرام رادان، بازیگرانی مانند آزیتا حاجیان، شهاب حسینی، حسام نواب صفوی، عسل بدیعی و چند بازیگر دیگر جلوی دوربین خانم درخشنده بازی کرده‌اند.

این فیلم برای مشاهده و دانلود علاقه‌مندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *