«شمشیرباز بزرگ» دفاع از اعتقادی کهن

چنگ و خونریزی برای احساسی لطیف

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

داستان فیلم اکشن و ماجرایی شمشیرباز بزرگ حول محور اعتقاد، اعتماد و وفاداری می‌چرخد و سربازی که برای پابرجا ماندن خاندان امپراطوری می‌جنگد و زندگی‌اش را بر سر این اعتقاد می‌گذارد.

این فیلم به کارگردانی مایکل مک و محصول سینمای هنگ‌کنگ است. مک این فیلم را بر اساس رمانی پرفروش به نام  «شهاب‌سنگ، پروانه، شمشیر» چاپ ۱۹۷۳ نوشته است.

این فیلم اکشن به خوبی توانسته داستانی با چند شخصیت کلیدی و گره‌های زیاد را با هنر رزمی به هم پیوند بزند و طرفداران سینمای اکشن و هنرهای رزمی را به سینما بکشاند.

داستان فیلم فارق از ژانر اکشن، درامی است شامل رابطه‌های یک‌طرفه شخصیت‌های داستان و تلاش آنها برای به سرانجام رساندن و سامان دادن به زندگی‌شان. این رابطه‌ها ملقمه‌ای از خاطرات کودکی، آرزوهای از دست رفته، آیین و سنت‌های خانوادگی و ماموریت‌های آنها در بزرگسالی و تصمیم‌هایشان است. ماموریت برای پابرجا نگه‌داشتن یک اعتقاد که همه‌ی این رابطه‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و قهرمان داستان را وادار می‌کند در برابر عشق دوران کودکی‌اش بایستد و با او مخالفت کند.

همه این داستان پردازی‌ها با نمایشی از هنرهای رزمی همراه است که منتقدان آن را به عنوان رقص رزمی توصیف کردند. کارگردان این فیلم به خوبی توانسته خشونت، خونریزی و گردن زدن‌های فیلم را با استفاده از حرکات نمایشی و فانتزی تلطیف کند و درنهایت آنچه را که بیننده از داستانی غنی انتظار دارد با حرکاتی چشم‌نواز به او نشان دهد.

تاریخ اکران اکشن و ماجرایی «شمشیرباز بزرگ» ۱۶ ژانویه ۱۹۹۳ ، حدود ۲۴ سال پیش بود و با استقبال بالای مخاطبان هم رو‌به‌رو شد اما گذشت زمان و وجود رقبای جدید در سینما از جذابیت‌های این فیلم کم نکرده‌ است.

اگر علاقه‌مند به دیدن فیلم‌های رزمی هستید یا می‌خواهید داستانی رمانتیک ببینید یا حتی افسانه‌های شرقی برایتان جذاب است «شمشیرباز بزرگ» می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

«شمشیرباز بزرگ» برای مشاهده و دانلود علاقه‌مندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *