«کماندار» داستان مردی که ابرقهرمان شد

مرزهای محدودیت‌های انسانی شکسته می‌شوند

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

آنچه در دنیای ابر قهرمانی می‌بینیم مردان و زنانی با نیروهای مافوق انسانی هستند که برای نجات مردم عادی و برقراری عدالت جان خود را به خطر می‌اندازند، اما داستان کماندار نوع دیگری از قهرمان را نشان می‌دهد.

ابر قهرمان‌ها در داستان‌های کتاب‌های مصور و در سینما قدرت به آتش کشیدن شهرها را دارند، آسمان خراش‌ها را با نوری که از چشم‌هایشان ساطع می‌شود تخریب می‌کنند، تبدیل به موجوداتی مانند گرگ یا خفاش می‌شوند و غیب می‌شوند و از این دست قدرت‌ها بیننده را به دنیای فانتزی می‌برند که تنها در خیال می‌تواند تصور کند.
اما قهرمان سریال «کماندار» به واقعیت نزدیک‌تر است. او شهروندی معمولی است که دچار حادثه‌ای تلخ می‌شود و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند. این اتفاق برای خیلی از شخصیت‌های داستانی و آدم‌های واقعی می‌افتد؛ اما اینجا تغییر از نوع دیگری است. اتفاق ناخوشایند از دست دادن یکی از اعضای خانواده تنها با قرار دادن بار مسئولیت بر شانه قهرمان او را به شهروندی قانونمند و عدالت‌خواه تبدیل نمی‌کند، او تصمیم می‌گیرد که از مرز محدودیت‌های انسانی فراتر رود و به ابر قهرمانی تبدیل شود که زندگی خود را صرف اجرای عدالت خواهد کرد.

داستان سریال «کماندار»

قهرمان «کماندار»، الیور، پسری متمول، بی مسئولیت و خوش‌گذران است که ناخواسته در حین سفری دریایی دچار حادثه می‌شود و پدرش را از دست می‌دهد. او خودش را به جزیره‌ای ناشناخته و دورافتاده می‌رساند و در طول پنج سال تنها برای زنده ماندن تلاش می‌کند. زندگی سخت در چنین جایی باعث می‌شود که الیور تصمیم بگیرد برای پاک کردن شهر محل زندگی‌اش از جنایت‌کاران قدرتمندتر شود و خودش را به “یک اسلحه تبدیل کند”.

در نتیجه تمرین‌های سخت او به مهارت یک ابرقهرمان دست پیدا می‌کند و در واقع به یک رویا تحقق می‌بخشد. رویایی که در داستان‌های ابرقهرمانی دست نیافتنی است.
پس از تبدیل شدن به قهرمان او را با نقاب و لباسی شبیه به رابین هود می‌بینیم که تنها سلاحش تیر و کمان است و با تکیه بر قدرت بدنی و مهارتش در پرتاب کمان با بی‌عدالتی می‌جنگد.
ناگفته نماند که شخصیت الیور برگرفته از یکی شخصیت‌های کتاب‌های مصور مارول به نام کماندار سبز است. ابرقهرمانی با مهارتی فوق بشری در نشانه گرفتن و پرتاب کمان که در سال ۱۹۴۱ برای اولین بار معرفی شد.

سریال کماندار با دوبله اختصاصی در سامانه فیلم‌نت برای مشاهده و دانلود علاقمندان موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *