سریال «سقوط شوالیه»

سریال Knightfal

۲۷ دی ۱۳۹۶

سریال سقوط شوالیه (Knightfall) داستانی است که حول محور شوالیه‌های معبد محافظ کلیسا و اقدامات آنها در حمایت از کلیسا و مسیحیان می‌چرخد.

از جذابیت‌های این سریال دیدن میدان نبرد و برخورد ضربه‌های شمشیر به سر و دست جنگجویان از دید اول شخص یا همان پی.او.وی بازیگر است. کارگردان با قرار دادن دوربین درون کلاهخود، بیننده را جای شوالیه قرار می‌دهد و او از این زاویه علاوه بر دیدن مهلکه، سختی مبارزه را بیشتر درک می‌کند و نبردها سریال knightfall باورپذیرتر می‌شوند.

داستان سقوط شوالیه

داستان‌های زیادی را در قالب فیلم یا سریال درباره جنگ‌های صلیبی در قرون وسطی دیده‌ایم اما حرفی که سریال «سقوط شوالیه» برای گفتن دارد، تنها حکایت نبردها و دلیری‌های آنها نیست، روایتی تصویری است از آنچه بین افراد این گروه گذشته و اختلاف‌ و اتفاق نظرهایی که داشتند. آنها هم مانند هر گروه و تشکلی بعد از اینکه در طی سال‌ها به قدرت رسیدند، دچار بحران شدند و علاوه بر آن قدرتشان زنگ خطری شد برای قدرت‌های موازی یا حتی بزرگ‌تر از خود.

درباره داستان پردازی نیز، با وجود اقتباس داستان از وقایع تاریخی، به جزئیات توجه زیادی شده است. قهرمان‌های داستان هر یک پیشینه‌ای دارند که مسیرشان را تا تبدیل شدن به شوالیه نشان می‌دهد، آنها رفتاری همراه با متانت، سرسختی و چهره‌ای جدی دارند که به نوعی از ویژگی‌های قهرمان‌ داستان‌های حماسی است.

با وجود این نوع داستان‌ پردازی و انتخاب پیشینه برای قهرمان‌ها متوجه می‌شویم که نویسنده سریال بر شبکه‌ای از اتفاق‌های تاریخی اشراف داشته و آن‌ها را از لابه‌لای افسانه‌های مربوط به شوالیه‌ها انتخاب کرده است. مانند شخصیت پارسیفال، با بازی بابی اسکوفیلد (Bobby Schofield)، که برای پرداخت شخصیت او از شوالیه معتمد پادشاه آرتور الهام گرفته‌اند.

آنچه در سریال می‌بینیم در ابتدا نبرد این شوالیه‌ها برای انجام رسالتی بود که به آنها سپرده بودند تا اینکه بعدها به واسطه قدرت و سلطه‌ای که پیدا کرده بودند به جریان‌های سیاسی حکومت فرانسه نیز راه پیدا کردند.

knightfall-filmnet01

شوالیه‌های معبد چه کسانی بودند؟

شواله‌های معبد یا سربازان یاور مسیح گروهی نظامی-مذهبی در قرون وسطی بودند. این شهسواران معبد در قرن ۱۲ میلادی برای محافظت از زائران مسیحی در مسیر اورشلیم، دور هم جمع شدند و به دلیل خدماتشان مورد حمایت کلیسا بودند اما رفته رفته به کسب ثروت، شهرت و البته قدرت روی آوردند.

این سریال در دو کشور آمریکا و جمهموری چک ساخته شد، در یک فصل ۱۰ قسمتی برای پخش از شبکه هیستوری (History). تام کالن (Tom Cullen)، سیمون مریلز (Simon Merrells) و اولیویا رز (Olivia Ross) در نقش قهرمان‌های این سریال ظاهر شده‌اند.

قسمت اول سریال knightfall  ششم دسامبر ۲۰۱۷ بر روی شبکه هیستوری قرار گرفت و همچنان چند قسمت تا پایان فصل اول باقی مانده است. با اینکه عوامل سریال از آماده شدن برای ساخت فصل بعد آن خبر دادند اما زمان پخش فصل دوم سریال سقوط شوالیه یا نایت فال به طور دقیق مشخص نشده است.

علاقمندان به تماشا و دانلود فیلم و سریال‌های روز دنیا می‌توانند به سایت فیلم نت مراجعه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *