نقد سینما از زبان پویان عسگری

«دروغ‌های کوچک بزرگ» دروغ با نیت خیر

۲۶ مهر ۱۳۹۶

پویان عسگری منتقد سینما و تلویزیون در قسمت دیگری از برنامه زنده اینترنتی سی‌ و پنج که با اجرای فریدون جیرانی به صورت زنده از سامانه تی‌وی نت پخش می‌شود به نقد و بررسی مینی سریال دروغ‌های کوچک بزرگ (Big Little Lies) پرداخته است.

مینی‌سریال درام آمریکایی «دروغ‌های کوچک بزرگ» محصول شبکه اچ‌بی‌او (HBO) است که آن را با سریال‌های موفقی مانند بازی تاج و تخت می‌شناسیم.

شبکه کابلی اچ‌بی‌او کارگردانی این مینی سریال را به ژان مارک ولی سپرد و دیوید ای‌کلی نویسندگی آن رابر اساس رمانی به همین نام به قلم لیان موریارتی، به عهده داشت.

«دروغ‌های کوچک بزرگ» سریالی است با چند شخصیت کلیدی که نقش آنها را سه بازیگر زن توانمند هالیوود، نیکول کیدمن، ریز ویترسپون و شایلین وودلی بازی کردند.

کارگردان این سریال به خوبی توانسته مخاطبانش را جایی بین ژانر درام و دلهره‌آور و جنایی قرار دهد. اولین تصاویر سریال صحنه یک قتل و حضور پلیس است و سپس داستان آغاز می‌شود و بیننده زندگی عادی و روزمره چند خانواده در یک شهرکوچک ساحلی را دنبال می‌کند. پیام این سریال که قهرمان‌های آن را زن‌ها تشکیل می‌دهند می‌تواند دفاع از حریم شخصی آنها و ایستادن در کنار انها در برابر خشونت خانگی باشد، همچنین نگاهی به تاثیر این دو معضل اجتماعی بر نسل آینده دارد.

آنچه که با درایت باعث می‌شود مخاطب سریال مشتاق و منتظر دیدن ادامه ان باشد، نه تنها پیدا کردن قاتل، بلکه پیش از همه مشخص شدن هویت مقتول است. این نوع تعلیق مخاطب را در جایگاه کاراگاه قرار می‌دهد که همراه با دنبال کردن سریال مانند یک کاراگاه به دنبال سرنخ است.
تاریخ پخش این سریال هفت قسمتی فوریه ۲۰۱۷ بود و خیلی زود به موضوع بحث محافل علاقمندان به فیلم و سریال تبدیل شد.

در کنار داستان جذاب و خوش ساخت بودن، بازی بی‌نظیربازیگران توانمند آن به‌ویژه نیکول کیدمن است. منتقدان بر این عقیده‌اند که این فیلم به نوعی بازگشت موفق کیدمن به روزهای اوج هنر بازیگر‌اش است.

نقد و برسی « دروغ‌های کوچک بزرگ» از زبان پویان عسگری را در سامانه آینت ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *