حسن جوهرچی از «در پناه تو» تا «آرام می­گیریم»

اسامی فیلم های حسن جوهرچی

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

حسن جوهرچی در تابستان ۱۳۴۷ در خانواده ای اردبیلی تبار در تهران متولد شد. زندگی هنری را با ورد به دانشگاه هنر و تحصیل در رشته عکاسی آغاز کرد.

فیلم­ها و سریال­های حسن جوهرچی

فیلم «فیل در تاریکی» به کارگردانی نعمت حقیقی در سال ۱۳۶۸ اولین بازی جوهرچی در سینما بود. دو سال بعد سیروس الوند از او برای بازی در فیلم «برخورد» دعوت کرد و این اولین نقش آفرینی حرفه ای او به حساب می آید.

سریال «در پناه تو» بازگشای مسیر شهرت برای جوهرچی بود. حمید لبخنده در سال ۱۳۷۴ این سریال را که به نوعی تابو شکنی در سنت سریال‌های دهه  هفتاد بود، روانه خانه‌ها کرد. لبخنده در این سریال ستاره‌ بارانی از چهره‌های جدید و جویای نام راه انداخت، بازیگرانی چون لعیا زنگنه، رامین پرچمی، پارسا پیروزفر و چند چهره دیگر.

پس از آن راه برای حسن جوهرچی و دیگر بازیگران این سریال برای ورود به سینما هموار تر شد و بازی در فیلم «ضیافت» به کارگردانی مسعود کیمیایی در همان سال مهر تاییدی بر هنر و جسارت بازیگری این گروه جوان در مدیوم سینما بود.

حسن جوهرچی بعد از آن در حدود ۲۰ عنوان فیلم سینمایی و بیش از ۳۰ سریال تلویزونی با کارگردان‌های مختلف همکاری کرد و در ژانرهای مختلف در سینما و تلویزون نقش‌آفرید.

فیلم «روزگاری عشق و خیانت» به کارگردانی داوود بیدل در سال ۱۳۹۲ آخرین نقش آفرینی او در قاب پرده نقره‌ای بود. سریال  «آرام می‌گیریم» نیز آخرین کار تلویزونی او بود در سال ۱۳۹۵ پخش شد.

بیماری حسن جوهرچی

حسن جوهرچی در سال آخر عمر پربارش چند بار به علت مشکل کبدی در بیمارستان و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد، نام او در لیست پیوند کبد ثبت شده بود و بعد از مرخص شدن تحت مراقبت پزشکی بود تا اینکه در ساعات آغازین روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ بعد از مراجعه به بیمارستان امام خمینی در اثر ایست قلبی ناشی از نارسایی کبد، چشم از جهان فرو بست.

اعتیاد حسن جوهرچی از جمله شایعات بی اساسی بود که بعد از درگذشت او در فضای مجازی پخش شد اما گزارشات پزشکی و توضیحات پزشک درباره علت مرگ جوهرچی همه را تکذیب کرد.

۱۷ بهمن اما گروه کثیری از مردم و هنرمندان در کنار همسر حسن جوهرچی، مهناز بیات و دختر و پسر حسن جوهرچی، علی و آوا، پیکر او را تا قطعه هنرمندان بهشت زهرا بدرقه کردند.

امروز در سالروز درگذشت این هنرمند فیلم نت نام و یاد او را گرامی می­دارد و شما را به دانلود فیلم­ و تماشای آنلاین فیلم های این هنرمند دعوت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *