«جنگ برای سیاره میمون‌ها»

جنگ برای بقای صفت‌های انسانی

۲۵ مهر ۱۳۹۶

دیدن دنیای سیاره میمون‌ها در هالیوود قدمت زیادی دارد و کارگردان‌های به‌نام از جمله تیم برتون اقدام به ساخت آن کرده‌اند، اما بعد از گذشت چند دهه و همراه با پیشرفت تکنولوژی در سینمای صنعتی کمپانی‌های فیلم‌سازی و فیلم‌سازان مختلف برای بازسازی دنیای سیاره‌ای که تحت کنترل میمون‌هاست، بارها وسوسه شده‌اند.

این تصمیم در نهایت منجر به ساخت ظهور سیاره میمون‌ها (Rise of the Planet of the Apes) در سال ۲۰۱۱ و طلوع سیاره میمون‌ها (Dawn of the Planet of the Apes) در سال ۲۰۱۴ شد که هر دو از نظر تجاری فیلم‌های موفق بودند.

بعد از گذشت سه سال کمپانی سازنده اقدام به ساخت نسخه‌ سوم این فیلم بلاک باستر یا همان فیلم‌ پر خرج و پرفروش، این بار با نام جنگ برای سیاره میمون‌ها (War for the Planet of the Apes) کرد که به‌نظر می‌رسد سرانجامی برای این سه‌گانه باشد.

کارگردانی و نوشتن فیلم‌نامه این فیلم بعد از حرف و حدیث‌های طولانی در نهایت به مت ریوز سپرده شد که قسمت پیشین این فیلم را هم کارگردانی کرده بود، او هم‌اکنون فیلم بت‌من (The Batman) را در دست ساخت دارد.

در این فیلم هم مانند نسخه‌های قبل شاهد نبرد‌ها و تعقیب و گریز‌های نفس‌گیر هستیم که همراه با جلوه‌های ویژه و فضا سازی‌های بی‌نظیر و مهم‌تر از همه موزیک متن به خوبی توانسه مخاطبان فیلم‌های علمی-تخیلی را باز هم در سینما مجذوب کند و باز هم «سیاره میمون‌ها» را در لیست پرفروش‌های سینمای جهان قرار دهد. 

در این فیلم انواع سلاح‌های پیشرفته را می‌بینیم اما نبرد بر سراخلاقیات و روابط انسانی است، به‌طوریکه فیلم را از یک فیلم علمی-تخیلی به ژانر ماجراجویی و اکشن نزدیک می‌کند.

در داستان سومین نسخه از مجموعه «سیاره میمون‌ها» ارتش میمون‌ها به رهبری سزار درگیر نبرد با ارتش انسان‌ها می‌شوند. رهبر انسان‌ها کولونل با بازی وودی هارلسون است که تصمیم دارد سیاره را از وجود میمون‌ها پاک کند. بعد از روزها جنگ و درگیری مرگ‌بار در نهایت کولونل با سزار در میدان نبرد رو در روی هم قرار می‌گیرند و حالا وقت انتقام گرفتن است.

فیلم «جنگ برای سیاره میمون‌ها» برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *