جانی دپ؛ گلشیفته فراهانی و دزدان دریایی کارائیب

دپ متولد 9 ژوئن 1963

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

جانی دپ هیچ وقت فیلم‌هایش را نگاه نمی‌کند. معمولا برای تیم برتون بازی می‌کند و در فیلم‌های زیادی بازیگر روبرویش هلنا بونهام کارتر بوده است. چشم‌هایش سیاه، گونه‌هایش برجسته و جا به جا روی بدنش خال‌کوبی دارد. لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشد و نقش‌های عجیب و غریب‌تری بازی می‌کند که معمولا جامعه آنها را درک نمی‌کند و با این جور آدم‌ها کنار نمی‌آید. روزگاری عاشق این بود که با دخترش به تماشای انیمیشن‌هایی همچون «شرک» و «در جست‌وجوی نمو» بنشیند.

دپ دو بار ازدواج کرده است که هر دو به طلاق ختم شده‌اند. ۱۴ سال با ونسا پارادی زندگی کرد و صاحب دو فرزند شد. جانی دپ زمانی هم گفته است که تولد دخترش به او زندگی بخشیده است. مارلون براندو را بسیار تحسین می‌کند، در هشت فیلم به کارگردانی تیم برتون بازی کرده است و «توده سیاه» که در سال ۲۰۱۵ در آن بازی کرده از فیلم‌های مورد علاقه‌اش است. او یکی از طرفدارهای باستر کیتون است و مجموعه‌ای از فیلم‌های او را گردآوری کرده است. سه بار نامزد جایزه اسکار و ۹ باز نامزد جایزه گلدن گلوب شده است و تنها یک بار جایزه گلدن گلوب را برای فیلم «سوئینی تاد» به دست آورده است.

سوئینی تاد

فیلم‌های جانی دپ

«دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» نخستین سری از مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است که جانی دپ برای نخستین بار به خاطر بازی در آن در سال ۲۰۰۴، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» در آن سال در چهار رشته دیگر از جمله بهترین گریم و بهترین جلوه‌های ویژه هم نامزد جایزه اسکار شد.

«در جست‌وجوی ناکجاآباد» به کارگردانی مارک فورستر جانی دپ را برای دومین بار در سال ۲۰۰۵، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد کرد. او در این فیلم با کیت وینسلت و داستین هافمن هم‌بازی بوده است. «در جست‌وجوی ناکجاآباد» در شش رشته دیگر هم از جمله بهترین فیلم، بهترین تدوین و بهترین طراحی لباس نامزد جایزه اسکار شد که تنها اسکار بهترین موسیقی را دریافت کرد.

«سوئینی تاد» یا همان «سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت» فیلمی است به کارگردانی تیم برتون که جانی دپ برای بازی در آن برای سومین بار در سال ۲۰۰۸، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد هر چند باز هم آکادمی اسکار این جایزه را به او تقدیم نکرد. «سوئینی تاد» فقط توانست یک جایزه اسکار بهترین کارگردانی هنری را در میان سه نامزدی اسکار آن سال به دست آورد.

عروس مرده

انیمیشن «عروس مرده» به کارگردانی تیم برتون محصول سال ۲۰۰۵ است که جانی دپ در آن به عنوان صداپیشه حضور داشته است. این انیمیشن در سال ۲۰۰۶ نامزد جایزه اسکار بهترین انیمیشن شد.

داستان فیلم

«عروس مرده» داستان ویکتور دامادی خجالتی است که برای ادای سوگند در مراسم عروسی‌اش با ویکتوریا مشکل دارد. او مشغول تمرین کردن سوگند است که عروس مرده‌ای سوگند او را می‌پذیرد و از گور برمی‌خیزد.

عروس مرده

آلیس در سرزمین عجایب

فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» هفتمین همکاری جانی دپ و تیم برتون است. این فیلم محصول سال ۲۰۱۰ است و برنده دو اسکار بهترین طراحی لباس و بهترین کارگردانی هنری در سال ۲۰۱۱ شده است.

داستان فیلم

«آلیس در سرزمین عجایب» داستان آلیس است که بعد از ۱۰ سال دوباره سر از سرزمین عجایب درمی‌آورد. او با کمک ساکنان آنجا تلاش می‌کند تا ملکه سرخ را شکست دهد.

آلیس در سرزمین عجایب

Black Mass

فیلم «توده سیاه» به کارگردانی اسکات کوپر محصول سال ۲۰۱۵ است. جانی دپ در این فیلم با کوین بیکن، بندیکت کامبریچ و داکوتا جانسون هم‌بازی است. فیلمی درام و جنایی که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است.

داستان فیلم

«توده سیاه» بر اساس زندگی واقعی ویتی بالجر، مجرم بدنامی در جنوب بوستون است. او با برادرش که سناتور ایالتی است، تجارت‌های مخفی دارد. بالجر خبرچین اف.بی.آی می‌شود تا یک گروه مافیایی ایتالیایی را نابود کند. اما او دچار اشتباهی می‌شود و اوضاع وحشتناکی پیش می‌آید.

توده سیاه

دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا

فیلم «دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا» به کارگردانی گور وربینسکی محصول سال ۲۰۰۷ است. این فیلم سومین مجموعه از فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است. علاوه بر جانی دپ، کایرا نایتلی، اورلاندو بلوم، جفری راش و کوین مک‌نالی در «دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا» نقش‌آفرینی می‌کنند.

داستان فیلم

«دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا» داستان کاپیتان باربوسا، الیزابت سوآن و ویل ترنر است که به همراه سایر دزدان برای نجات جک اسپارو به سنگاپور رفته‌اند.

دزدان دریایی کارائیب: آخر دنیا

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند» به کارگردانی اسپن سندبرگ و یوآخیم رانینگ محصول سال ۲۰۱۷ است. این فیلم پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است. جانی دپ در «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند» در کنار کایرا نایتلی، گلشیفته فراهانی، خاویر باردم، جفری راش و اورلاندو بلوم بازی کرده است.

داستان فیلم

«دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند» داستان کاپیتان سالازار دشمن قدیمی جک اسپارو است که به همراه خدمه اشباحش از مرگ می‌گریزند و به دنیای زندگان بازمی‌گردند. سالازار به دنبال جک اسپارو است و در این راه با حمله به دزدان دریایی همگی را به قتل می‌رساند. سالازار برای پیدا کردن اسپارو، کاپیتان باربوسا را وادار به همکاری می‌کند.

دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند

سایت فیلم خارجی، ایرانی، انیمیشن و همچنین سریال و تئاتر فیلم‌نت مجموعه آثاری از جانی دپ را برای تماشای شما آماده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *