«تیک آف» قصه جوانی است

این چند نفر که به جای همه ما جوانی کردند

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

تیک آف، سومین اثر بلند سینمایی احسان عبدی‌پور، کارگردان جوان سینما است. این فیلم قصه چند جوان را روایت کند که عقده‌های کوچک و قدیمی دارند و تصمیم دارند برای رفع این آن کاری انجام دهند. جوان‌هایی که در آستانه سی سالگی قرار دارند بدون اینکه خاطره‌ای مهیج از زندگیشان داشته باشند. پیام کارگردان در این فیلم شاید این باشد که “اگر دلت می خواهد کاری انجام بدهی آن کار را انجام بده.”

عبدی‌پور در این فیلم یک بار دیگر تسلطش بر فضای بوشهر را نشان داده و ثابت کرده است زادگاهش را می‌شناسد و می‌تواند یک فیلم خوب متناسب با فضای آن منطقه بسازد گرچه هدفش از ساخت این فیلم نشان دادن فضاهای مختلف بوشهر نبوده و در واقع نمی‌خواسته است که یک فیلم توریستی بسازد.

«تیک آف» بازتاب جامعه و افرادی است که کارگردان در طی سال‌ها از نزدیک آنها را دیده است و از شخصیت‌هایی استفاده کرده که تیپ رفتاری آنها را دوست دارد. بسیاری از ایده‌های این فیلم واقعیت‌هایی است که اتفاق افتاده بودند و کارگردان شاهد آن بوده است، همان اتفاق‌هایی که در تابستان‌های بوشهر افتاده بود. اگر اتفاقات داستان در فیلم زیاد می‌شد «تیک آف» فیلمی گانگستری می شد در حالی که کاراکترهای این فیلم تنها یک سری خواسته‌ دارند و آن انجام کارهایی است که امکان انجامش را نداشته‌اند.

برگ برنده عبدی‌پور در این فیلم، آشنایی‌اش با فرهنگ جنوب کشور و خطه بوشهر است. موسیقی شاد و سرحال محلی، شوخی‌های کلامی پرسروصدا و تکه‌های انگلیسی انداختن میان حرف‌ها از نکاتی است که عبدی پور به لطف آشنایی کامل با این فرهنگ به‌خوبی در فیلمش به تصویر می‌کشد.

مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی، سوگل قلاتیان و حمزه مقدم از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم جلوی دوربین عبدی‌پور رفته‌اند، فیلمی که دریافت مجوز اکرانش یک سال طول کشید و بارها زیر تیغ ممیزی رفت. علاوه بر این بازیگران رضا یزدانی، خواننده پاپ و مشهور کشور هم در این فیلم نقش‌آفرینی کرده است.

این فیلم در سامانه فیلم‌نت برای مشاهده و دانلود علاقمندان موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *