اولین سفر «ایندیانا جونز»

ماموریت مبارزه با مهاجمان صندوق گمشده

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

ایندیانا جونز، مهاجمان صندوق گمشده، پنجمین فیلم استیون اسپیلبرگ است. او ساخت این فیلم را در آغاز دهه هشتاد میلادی شروع کرد که سرآغاز سری فیلم‌هایی شد با یك شخصیت ثابت به نام دكتر ایندیانا جونز، باستان شناسی كه برای پیداكردن گنجینه‌های پنهان خطر‌های زیادی را پشت سر می‌گذارد.

موفقیت این فیلم موجب شد تا اسپیلبرگ قسمت‌های بعدی را هم با نام «ایندیانا جونز و معبد مرگ» در سال ۱۹۸۴، «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» در سال ۱۹۸۹ و «ایندیانا جونز و قلمروی جمجمه بلورین» در سال ۲۰۰۸ بسازد.

سری فیلم‌های «ایندیانا جونز» كار مشترك اسپیلبرگ و جرج لوكاس (كارگردان سری فیلمهای جنگ‌های ستاره‌ای) است که علاوه بر محبوبیت بین مخاطبان سینما، موفقیت چشمگیری هم در مراسم اسکار همان سال کسب کرد. فیلم چهار جایزه اسکار تدوین، جلوه‌های ویژه، كارگردانی هنری و صدابرداری را کسب کرد و درکنار این جوایز اسپیلبرگ هم نامزد دریافت بهترین كارگردانی شد.

این فیلم با بودجه ۲۹ میلیون دلاری ساخته شد و بیش از ۳۸۵ میلیون دلار در گیشه فروش داشت.

داستان فیلم در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و ایندیانا جونز آمریكایی با بازی هریسون فورد برای مبارزه با نازی‌ها و البته ناکام گذاشتن آنها در اجرای برنامه‌هایشان به جنگل‌های آمریکای جنوبی می‌رود. او ماموریت دارد صندوقچه حاوی «ده فرمان» حضرت موسی را از چنگ نازی‌ها در آورد.

نبرد ایندیانا جونز با نازی‌ها برای پیداكردن صندوقچه اتفاقات پر خطری را برای او به همراه دارد. چرا که این صندوقچه در مخفی‌گاهی در چاه ارواح در نزدیکی اهرام مصر قرار دارد و رفتن جونز به داخل چاه كه باعث بیدار شدن كائوس (آشوب) می‌شود. علاوه بر ماموریتی که به جونز سپرده‌اند نجات جان دختری که دوستش دارد هم به مشکلاتش اضافه می‌شود.

با اینکه سبک فیلم شبیه به کتاب‌های مصور است، وجود این مشکلات پیش‌بینی نشده باعث بالا رفتن هیجان فیلم می‌شود و با بكار بردن جلوه‌های ویژه، هرچند ابتدایی، اسپیلبرگ توانسته این حس را به خوبی به تماشاگر منتقل کند.

«ایندیانا جونز، مهاجمان صندوق گمشده» برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *