اسکار ۲۰۱۸ با جیمی کیمل

مجری مراسم اسکار 2018

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

جیمی کیمل مجری، کمدین، نویسنده و تهیه کننده برنامه‌های تلویزونی آمریکا نودمین مراسم اسکار را برگزار خواهد کرد. این مجری ۵۰ ساله برای دومین سال پیاپی میزبان این رویداد مهم سینمایی است.

مجری اسکار ۲۰۱۷ برنامه را با یک شوخی سیاسی خطاب به دونالد ترامپ آغاز کرد و سلسله شوخی‌هایش را با سایر هنرمندان را هم تا انتهای برنامه ادامه داد.

بسیاری از کشورها در نقد مراسم اسکار گفته بودن که این مراسم نژاد پرستانه است و گفت که حالا به لطف ترامپ و مخالفت تعداد زیادی از هنرمندان با سیاست‌های او دیگر نمی‌توان این لقب را به مراسم اسکار داد، کیمل در ابتدای صحبتش گفت: «این مراسم به طور زنده توسط میلیون ها آمریکایی و مردم بیش از ۲۲۵ کشور در سراسر جهان که در حال حاضر از ما متنفرند دیده می شود و من فکر می کنم که این فوق العاده است.»

جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake)، خواننده محبوب سبک پاپ، نفر بعد بود که این مجری با صدای او در انتهای اجرایش شوخی کرد و اینگونه این خواننده را بدرقه کرد.

بعد از صحبت درباره سیاست‌های دولت جدید آمریکا و ایجاد دودستگی در این کشور، کیمل با نگاهی به مل گیبسون و عکس تاعمل او گفت: :« بگذارید فورا راه حلی برای این کار پیدا کنم! نه نمی توانم! تنها یک “شجاع دل” در این مراسم حضور دارد و او هم انگار قصد ندارد ما را با هم متحد کند.»

«شجاع قلب» (Braveheart) در واقع نام یکی از ماندگارترین فیلم‌های مل گیبسون با نقش آفرینی خود اوست و کیمل اسم این فیلم را برای ارجاع به گیبسون استفاده کردن که در بین سینماگران هالیوودی به ساخت فیلم‌های وطن پرستانه شهرت دارد.

Meryl-Streep

مریل استریپ (Meryl Streep) نفر بعدی بود که که جیمی کیمل با جوایز و تعداد زیاد نامزدی‌های اسکار او شوخی کرد. کیمل خطاب به حاضران مراسم گفت: « از تمامی بازیگران به اصطلاح بزرگ هالیوود یک نفر بیشتر از بقیه برای نقش های ملال آور و مبالغه آمیز خود در این صنعت دوام آورده… مریل استریپ این کار را با بازی در ۵۰ فیلم ملال آور در دوران کاری نه چندان درخشان خود به خوبی انجام داده است»

مریل استریپ با بیست نامزدی در بین افراد رکورد دار نامزدی اسکار است.

نودمین دوره مراسم اسکار روز یکشنبه، ۴ مارچ(۱۳ اسفند) در سالن دالبی تئاتر شهر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و شبکه ای.بی.سی abc مانند هر سال پوشش زنده این برنامه را بر عهده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *