«احتمال باران اسیدی» بر تنهایی

احتمال وجود امید در زندگی

۱۷ مهر ۱۳۹۶

«احتمال باران اسیدی» درامی است به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها، اثری خوش ساخت که تنهایی و انزوای انسان را نشانه گرفته است.
داستان فیلم آغاز مشخصی دارد و آن پرداختن به زندگی سه شخصیت اصلی داستان و جایگاه آنها در در این دنیاست. آدم‌هایی که دچار زومرگی شده‌اند و از وضعیتی که در آن قرار دارند، خودشان دل خوشی ندارند.

صحنه‌هایی که کارگردان در این فیلم به ما نشان می‌دهد بیشتر روابط علت و معلولی هستند که ریتم فیلم را پیش می‌برد. در کنار آن تضادها و تناقص‌هایی که شاید نشان دهنده باید‌ها و نباید‌های ذهن قهرمان‌های داستان است.سه قهرمان‌ داستان تنها هستند و خود را شکست خورده می‌دانند و بر حسب اتفاق با هم آشنا می‌شوند، آنهم جایی که برای تغییر ریتم یکنواخت زندگی‌شان به آن پناه برده اند. در این جای داستان سه رشته‌ای که موازی با هم پیش می‌رفتند، به هم پیوند می‌خورند و روند داستان با پیدا شدن یک درد مشترک شکل دیگری می‌گیرد.
داستانی که در فیلم می‌بینیم بی‌شباهت به زندگی عادی آدم‌های معمولی اطرافمان نیست. افراد زیادی را دیده‌ایم که بعد از سالها کار و داشتن روابط اجتماعی ناگهان خود را تنها می‌بینند و دغدغه تازه‌ای در زندگی پیدا می‌کنند یا به آنها اضافه می‌کنند.
«احتمال باران اسیدی» نخستین فیلم سینمایی بهتاش صناعی‌ها است. او بعد چند تجربه کارگردانی و بازیگری در تئاتر، اقدام به ساخت فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن و چند تیزر تبلیغاتی کرد، علاوه بر این در کارنامه هنری صناعی‌ها سابقه نویسندگی و کارگردانی دو سریال انیمیشن و یک تله فیلم هم وجود دارد.
اولین تجربه سینمایی او موفق به دریافت جایزه بهترین فیلمنامه در بخش نگاه نو و کاندیدای جایزه بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه از سی و سومین جشنواره فیلم فجر شد.

حضور شمس لنگرودی، شاعر و پژوهشگر، برای نخستیم بار بر پرده سینما، شاید برگ برنده کارگردان برای این فیلم باشد. علاوه بر لنگرودی، مریم مقدم، ارسلان عبداللهی و پوریا رحیمی سام هم جلوی دوربین « احتمال باران اسیدی» بازی کرده‌اند.

فیلم «احتمال باران اسیدی» برای مشاهده و دانلود علاقمندان در سامانه فیلم‌نت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *