آنجلینا جولی؛ سرطان، برد پیت و ماجراهای دیگر

جولی متولد 4 ژوئن 1975

۱۴ خرداد ۱۳۹۷

آنجلینا جولی؛ نامی که به سادگی نمی‌شود از آن گذشت حتی اگر با دنیای سینما و هنر هم میانه‌ای نداشته باشی. هنرپیشه‌ای که بارها به عنوان زیباترین و جذاب‌ترین زن دنیا انتخاب شده است، زندگی حرفه‌ای و خصوصی‌اش همیشه مورد توجه رسانه‌ها بوده و تصمیم‌های شخصی‌اش موجی از پرسش و تعجب را به همراه داشته است.

جولی و برد پیت دیگر با هم نیستند و این موضوع به این معنی نیست که آنجلینا و شش بچه‌اش در کانون توجه نباشند.

آنجلینا جولی بر پیت

آنجلینا جولی پیش از پیت دو بار دیگر هم ازدواج کرده بود. در سال ۱۹۹۶ با جانی لی میر ازدواج کرد اما سه سال بعد از او جدا شد. همسر دوم او بیلی باب تورنتون بود که در سال ۲۰۰۰ با یکدیگر ازدواج کردند اما این زندگی هم سه سال بیشتر دوام نداشت. جولی و برد پیت سر صحنه فیلم «آقا و خانم اسمیت» با یکدیگر آشنا شدند و همین شروع رابطه آنها بود. هر چند سال‌ها بعد و در سال ۲۰۱۴ و در حضور فرزندانشان به طور رسمی ازدواج کردند. آنها صاحب سه فرزند شدند و سه فرزند دیگر هم به سرپرستی قبول کردند.

جولی بارها گفته که نگران این است که مبادا برای فرزندانش مادر خوبی نباشد. مرگ مادرش در اثر سرطان سینه باعث شد او خودش را به تیغ جراحی ماستکتومی (پستان‌برداری) بسپارد و احتمال ابتلایش به این سرطان را به زیر ۵ درصد برساند.

آنجلینا جولی از سال ۲۰۰۱ از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سفیر حسن نیت انتخاب شده است و با سفر به نقاط مختلف جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آورگان و پناهندگان می‌پردازد.

Changeling یا «بچه اشتباهی» و Girl, Interrupted یا «دختر، از هم گسیخته» دو فیلمی هستند که آنجلینا جولی برای بازی در آنها به ترتیب نامزد جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول زن و نقش مکمل زن شده است.

«توریست»، «آقا و خانم اسمیت»، «سالت»، «اسکندر»، «گناه اصلی»، «شکارچی استخوان» و «سرقت در ۶۰ ثانیه» تعدادی از فیلم‌هایی است که او در آنها بازی کرده است.

«پاندای کونگ فو کار ۳» از جمله انیمیشن‌هایی است که آنجلینا جولی بعد از قسمت‌های یک و دوی آن باز هم در دنباله این انیمیشن پرطرفدار به عنوان صداپیشه حضور داشته است.

«بیوولف» هم انیمیشن دیگری است که آنجلینا جولی در کنار آنتونی هاپکینز، رابین رایت، جان مالکوویچ و… در آن بازی می‌کند. این فیلم بر اساس داستانی حماسی به کارگردانی رابرت زمیکس و محصول سال ۲۰۰۷ است.

بیوولف

جولی که امروز ۴۳ می‌شود از سال ۲۰۱۱ با فیلم «در سرزمین خون و عسل» به کارگردانی هم روی آورده است. سه سال بعد «شکست‌ناپذیر» را ساخت.

«کنار دریا» (By the Sea) را در سال ۲۰۱۵ در کنار برد پیت کارگردانی و بازی کرد. خیلی‌ها این فیلم را آغاز فروپاشی زندگی مشترک این دو دانسته‌اند.

«اول پدرم را کشتند» تازه‌ترین فیلمی است که آنجلینا جولی آن را در سال ۲۰۱۷ کارگردانی کرده است که بر اساس زندگی واقعی لونگ آونگ نویسنده و فعال حقوق بشر است. این فیلم در جوایز گلدن گلوب در سال ۲۰۱۸ نامزد بهترین فیلم خارجی زبان شد.

اول پدرم را کشتند

فیلم‌نت سایت تماشای آنلاین و دانلود فیلم است که می‎‌توانید برای تماشای آثار آنجلینا جولی به آن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *